UA HealthBox

HTC Grip odżywa. Może nie w tym formacie, który poznaliśmy w zeszłym roku, ale można tak określić nowy wyrób od Under Armour. Gigant wykupił sporo sportowych firm i teraz pod własną marką będzie promował swoje ubieralne wynalazki dla sportowców. Tak znany gracz w segmencie dla aktywnych wymagał jakiegoś gadżetu z czujnikami i to nie tylko ze względów wizerunkowych. Ubieralne sensory to dziś ogromny rynek z wielkim potencjałem i brak obecności może skutkować odpadnięciem z rywalizacji w innych sekcjach.

Producent przygotował całą linię sportowych urządzeń serii HealthBox, ale uwagę skupia najbardziej sportowa bransoletka. Nazwano ją w prosty sposób. Under Armour Band to projekt o znanych parametrach. Ma wszystko to, czego oczekujemy od trackera aktywności w takim formacie. Mamy pomiar kroków, dystansu, spalonych kalorii, czy analizę wypoczynku. Potrafić ma też pokazywać tętno spoczynkowe, co w jakiś sposób poszerzy analizy ruchu. Wszystkie odczyty zobaczymy na niewielkim, LEDowym ekraniczku.

UA Band

 Dużo więcej w kwestiach pracy serca otrzymamy po sparowaniu z czujnikami pracy serca na klatkę piersiową. To dodatkowy gadżet z serii HealthBox, zbierający dokładniejsze informacje na temat wydolności serca. W połączeniu z UA Heart Rate chest strap, mamy uzyskiwać dane do optymalizacji treningu ze strefami. Bardzo ważnego dla oceny ryzyka treningu na nasz organizm i układania programu treningowego pod indywidualne możliwości. Bransoletka Band ma też alarm wibracyjny do bardziej naturalnego wybudzania. Motorki te można też wykorzystać do sygnałów na temat powiadomień ze smartfona.

Oczywiście telefon łączy się z gadżetami przez Bluetooth Smart. Bateria ma wytrzymać ok. pięciu dni, a odczyty wędrować do apki UA Record (aktualizacja obejmie nową platformę HealthBox). Przeczuwam, że będziemy w stanie łączyć wyniki i dane z innymi znanymi aplikacjami fitness, które Under Armour już wykupiło. Jeśli chodzi o design sprzętu, to nie różni się on specjalnie od dobrze znanych standardów. Ma raczej zwyczajną stylistykę, obudowa jest wodoszczelna na zachlapania i ma się nosić wygodnie na ręce.

Under Armour HealthBox

Wrócę jeszcze na moment do UA Heart Rate. Tutaj też nic nadzwyczajnego. Nowy rywal na rynku zmartwi pewnie wielu innych producentów, którzy skupiali się na smart modelach na klatkę piersiową. Wyrób działa dokładnie tak samo, jak konkurenci. Jak widać, Under Armour wszedł na rynek raczej bez widocznych wyróżników i to raczej z typowej ofercie. Warto jeszcze dodać, że trzecim elementem jest inteligentna waga. Kolejny standard, który chętnie oferuje już mnóstwo producentów (praktycznie wszyscy posiadający opaski). Tutaj znajdziemy dokładne pomiary tłuszczu i BMI, a wszystko powiążemy z danymi z treningu. Statystyki i trendy zobaczymy w archiwum i ocenimy wpływ ruchu na ubytki kilogramów.

Cały komplet to już niemal kompleksowa propozycja, a to może mieć ogromne znaczenie dla klienta. Taki kompletów jest zresztą na rynku jest już kilka. Wszystko razem wyceniono na 400$ – chyba atrakcyjnie.

źródło: Under Armour