Kolejny już raz na moim blogu będzie o śnie. Niebawem przedstawię wyniki moich testów pierścienia Go2Sleep, który jest w stanie walczyć z bezdechem sennym, pokażę wam coś z tego samego segmentu, ale z innym spojrzeniem na temat. Poprawa snu może być dokonywana na różnych polach i producenci wearables obierają różne drogi do podobnego celu. URGOnight chce wykorzystać EEG do treningu ciała i umysłu, poprawiając nocny wypoczynek.

URGOnight opaska EEG do snu

URGOnight – wytrenuj umysł do snu

Ubieralny gadżet ma wykorzystać techniki neurofeedbacku, umożliwiające przygotowanie odpowiedniego stanu do snu. Wszystko przez specjalny moduł na głowę współpracujący z aplikacją mobilną na smartfony. Zastosowano tu konsumencką odmianę elektroencefalogramu. EEG zaczyna być wykorzystywany już coraz częściej, w tym w bardzo już wielu podobnych wyrobach. Obserwacja aktywności elektrycznej naszego mózgu, prezentowanie wyników w czasie rzeczywistym oraz specjalne programy treningowe umożliwiają już wpływ na stan organizmu.

Ciało i umysł można wprowadzić w odpowiedni stan przez trening. Już wcześniej podobne wynalazki służyły do relaksacji, poprawy skupienia, a nawet wprowadzania w tzw. świadomy sen. Każdy z tych przypadków przedstawiałem na moim blogu. URGOnight to kolejny przedstawiciel z bardzo podobną charakterystyką. Urządzenie ma ułatwić kontrolę na falami SMR oraz rytmowi sensomotorycznemu. To stan odprężenia, pomagający zasypiać. Bezczynny rytm fal mózgowych, który wywołuje głęboki relaks. Ostatecznie lepszą jakość snu.

URGOnight opaska EEG do snu

URGOnight – wyćwiczyć techniki fal

Opaska ma zatem pomagać w generacji SMR na żądanie. Trzeba to jednak wytrenować, także za dnia. URGOnight pomoże w tym przez cztery elektrody i specjalne treningi z aplikacją. Przewodnik ma proponować różne ćwiczenia, a gdy będziemy je stosować regularnie to efekty powinny pokazać się już po miesiącu (przy 20 minutowych sesjach trzy razy w tygodniu). Producent zapewnia, że odczujemy to właśnie przez lepszy sen. Mamy zasypiać szybciej, spać lepiej. Nie trzeba z urządzeniem spać. Techniki wyrobione za dnia mamy stosować przed pójściem do łóżka. Czy to naprawdę działa? Trudno powiedzieć, bo do tego potrzeba badań. Dwa studia badawcze autorzy przeprowadzili. Oczywiście z pozytywnymi rezultatami.

Do swoich efektów firma próbuje przekonać w kampanii na Indiegogo, gdzie zbiera środki potrzebne do realizacji gadżetu i opisuje sprzęt i jego właściwości dokładniej. We wczesnej fazie urządzenie będzie oferowane za 249 i 299$, natomiast cena ostateczna ma wynieść aż 500$. To koszt szybszego zasypiania nawet o 40% i o 53% mniej wybudzeń w trakcie nocy. Takie dane można znaleźć na stronie zbiórki funduszy. URGOtech obiecuje wysłać opaskę w lutym 2020.