Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Wave – pierścień muzycznym kontrolerem MIDI
Android

Wave – pierścień muzycznym kontrolerem MIDI 

Wave MIDI controller

Znów, po kilku miesiącach, piszę na blogu o jakimś smart pierścieniu. Kilka lat temu wydawało się, że takie bajery będą bardziej powszechne. Okazało się jednak, że mają jeszcze zbyt toporne konstrukcje. Wyroby takie otrzymują zatem bardzo wyspecjalizowane funkcje, służące do użytku w konkretnych sytuacjach. Nie do noszenia na co dzień. Wave to kontroler MIDI w formacie wearable, czyli rodzaj “instrumentu”. Po co powstał i do czego jest przeznaczony?

Projekt Wave pojawił się w kampanii na Indiegogo, gdzie sprawdzi czy kogoś zainteresuje i czy jest w ogóle sens masowej jego produkcji. Crowdfundingowe kampanie to idealne miejsce na zbadanie popytu takich gadżetów oraz możliwość zebrania środków na realizację. Czy więc jest pierścień Wave? To nic innego jak gestowy system sterowania dźwiękami, efektami oraz opcja wydawania komend. Uważny obserwator technologii zauważył już pewnie, że takie urządzonka już powstawały. Będzie ich przybywać, bo miniaturyzacja podzespołów pozwoli na wygodniejszą zabawę.

tekst alternatywny

Pierścień Wave ma w sobie czujniki ruchu oraz przyciski. Ich kombinacja ma pozwolić na zabawę efektami, np. grę na zaprogramowanych “instrumentach”. To coś dla kreatywnych, którzy lubią kombinować z MIDI. Wystarczy pozmieniać parametry, by potem ruchami rąk tworzyć efekty. To taki interaktywny wyrób do współpracy z softem muzycznym, otwierający drogę na nowe sposoby muzycznego wyrażania. Od artystów po DJów. Można użyć więcej niż jednej sztuki co jeszcze bardziej rozszerza możliwości. Niestety prototypowa wersja wciąż nie należy do najmniejszych, ale nie jest też przy tym specjalnie uciążliwa. Kolejne generacje z czasem powinny być bardziej kompaktowe.

Samo sterowanie ma być intuicyjne i to jest właśnie w tym wszystkim najważniejsze. Mamy mieć pełną kontrolę nad efektami. Zmiany położenia ręki w przestrzeni 3D + opcja wgrywania dźwięków to coś więcej niż w przypadku obecnych konsol. Można w ten sposób rozszerzyć zakres i sposób dorzucania efektów. Wave współpracuje z bardzo wieloma platformami i programami muzycznymi. Pierścień połączymy z aplikacjami na iOS, Android, Windowsa, czy macOS. Pośród programów są m.in.: Ableton Live, Logic Pro X, Pro Tools, Reaper, Bitwig, Studio One, FL Studio, Garage Band, G-Stomper Studio/Rhythm, czy VJ software such as VDMX5.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.