Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
TCL Fold’n’roll – składany i rozwijany
Android

TCL Fold’n’roll – składany i rozwijany 

Marka TCL już od dawna przedstawia ciekawe koncepcje składanych hybryd smartfonów z tabletami. Kilka z nich pokazałem nawet na blogu. Wczoraj producent zademonstrował na specjalnym wydarzeniu kilka nowych urządzeń, w tym składany i jednocześnie rozwijany model Fold’n’roll. Łączy dwie koncepcje, które ostatnio próbują zainteresować rynek swoim potencjałem.

składany i rozwijany TCL Fold’n’roll

TCL Fold’n’roll – składany kombajn

Fold’n’roll to bardzo oryginalny projekt. TCL posiada w swoim portfolio oba formaty składanych urządzeń i wpadł na pomysł, by je połączyć w jednym gadżecie. To bardzo odważny krok, demonstrujący możliwości technologiczne firmy. Propozycja jest szalona i raczej eksperymentalna, ale potwierdza, że tak kiedyś mogą wyglądać nasze kieszonkowe komputerki. Już obecne “składaki” od Samsunga (Galaxy Z Fold 2), Huawei (Mate X2) i ostatnio Xiaomi (Mi MIX Fold) dają ciekawe funkcjonalności przy kompaktowych gabarytach, a TCL chce to wnieść na jeszcze wyższy poziom.

Ich urządzenie ma jednocześnie się składać, ale też dodatkowo rozwijać. Obszar roboczy zwiększy się zatem jeszcze bardziej. TCL prezentowało już podwójnie składane tablety (zmniejszające wielkość do formatu smartfona), ale w Fold’n’roll jedno skrzydełko usunięto na rzecz rozwijanego wyświetlacza.

TCL Fold n’ Roll – specyfikacje

W tej chwili to wciąż tzw. “concept”, ale z już określonymi parametrami i gotowymi technologiami wykonania. W złożonej wersji (smartfona) ma 6.87 cala przekątnej, ale po rozłożeniu daje spory panel 8.85 cala (4:3), ale to jeszcze nie koniec, bo może się rozwinąć do bardziej panoramicznych (16:9) 10 cali. Jeśli cała procedura jest dość szybka to może to być nawet wygodne, ale każdorazowe rozkładania takiego “kombajna” w innym przypadku może być uciążliwe. Przewagą takiej konstrukcji nad podwójnie składaną jest smuklejsza bryła po zamknięciu całości. Domyślam się też, że na pokładzie jest Android, który wymaga odpowiedniego dopasowania do hardware’u. Tutaj i Google opracowuje swoje rozwiązania w tym zakresie, więc nie powinno być z tym większego problemu.

Nie wiadomo, kiedy TCL Fold n’ Roll miałby pojawić się w sprzedaży (i czy w ogóle jest do tego szykowany), ale nie było to raczej zadanie wczorajszego zwiastunu. To demonstracja potencjału przyszłości. Na ten moment taki sprzęt byłby po prostu za drogi. Potwierdzono jednak, że jakiś składany model TCL w tym roku zadebiutuje. Załączam powyżej video z całej prezentacji, na której marka przedstawiła też zwykłe smartfony.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.