Amazfit rośnie w siłę. Portfolio urządzeń stale się rozrasta i to także na rynkach zachodnich, gdzie chce rywalizować z gigantami elektroniki. Ma na to szansę, ponieważ ich zegarki są i ładne i tanie, a przy tym mają wszystko, co niezbędne na pokładzie. Teraz do oferty dołączy odmiana z LTE, czyli całkowicie niezależny smartwatch. Amazfit GTR 2 LTE ma posiadać eSIM. Pojawi się w Europie!

Amazfit GTR 2 LTE z eSIM

Amazfit GTR 2 LTE – telefon na nadgarstku

Coraz więcej inteligentny zegarków jest dostarczanych z opcjonalnym slotem na karty SIM (właściwie to bardziej z modułem eSIM). Zwykle są to jednak droższe urządzenia, m.in. od Apple lub z systemem Wear OS, ewentualnie w Galaxy Watchach od Samsunga. Teraz powalczy z nimi sporo tańsza jednostka. Amazfit GTR 2 LTE ma działać niezależnie, czyli pozwoli pobierać dane przez LTE, ale umożliwi też połączenia telefoniczne prosto z nadgarstka.

GTR 2 LTE nie będzie się mocno różnił od swojego pierwowzoru. Zyska po prostu dodatkowe podzespoły w swojej kopercie, umożliwiające obsługę połączeń. W interfejsie pojawią się oczywiście odpowiednie tryby pracy (klawiaturka numeryczna, lista kontaktów i przyciski do odbierania/odrzucania połączeń). Już w zwykłym GTR drugiej generacji można było prowadzić rozmowy przez zegarek, ale musiał on być połączony ze smartfonem. Teraz wszystko zadziała niezależnie. Oby również z parowaniem ze słuchawkami Bluetooth.

GTR 2 LTE z mniejszą baterią?

Specyfikacje modelu Amazfit GTR 2 LTE nie różnią się praktycznie niczym od Amazfit GTR 2 z zeszłego roku. No, może poza jednym – pojemnością baterii. Wydaje się, że z uwagi na dodatkowy moduł trzeba było zmniejszyć gabaryty akumulatorka. Producent obiecuje jednak, że dużo nie stracimy. Nadal zegarek będzie działał przez kilka dni na jednym ładowaniu.

Pozostałe parametry są bez zmian. Smartwatch posiada 1.39-calowy ekranik AMOLED, 90 trybów sportowych, analizy zdrowia (pulsoksymetr) i snu itd. Model z LTE będzie droższy z wiadomego względu. Został wyceniony na 249 euro. Na początek zadebiutuje u niemieckich i hiszpańskich operatorów, ale liczę, że dotrze też do Polski. Amazfit myśli globalnie, więc trzeba mieć nadzieję, że jeśli gdzieś prowadzi oficjalną dystrybucję to także tam obsługa eSIM będzie oferowana. Kwestia dogadania współpracy z operatorami.

źródło: amazfit