Redmi Watch 2 LiteW ostatnim tygodniu, przy okazji premiery serii smartfonów Redmi Note 11, marka Xiaomi (a konkretnie submarka Redmi) pokazała też trzy nowe wearables. O dwóch z nich już na blogu pisałem, to Redmi Watch 2 i Redmi Smart Band Pro.

Trzecim, klasyfikowanym pomiędzy nimi, jest Redmi Watch 2 Lite. Budżetowy, ale w zasadzie ze wszystkim co na nadgarstku niezbędne. Przynajmniej w minimalnym zakresie.

Redmi Watch 2 Lite vs Redmi Watch 2

Wspomniałem wyżej, że to drugi smart zegarek Redmi i oba debiutują w tym samym czasie, więc muszą różnić się konkretnymi specyfikacjami. Spróbuję szybko zestawić oba modele, co ułatwi rozróżnienie ich od siebie. W modelu Lite downgrade’owi uległ przede wszystkim ekranik. Oba gadżety mają podobny format, ale ich panele są inne. W bardziej budżetowym z duetu wyświetlacz ma 1.55 cala i jest wykonany w technologii IPS LCD. Dla porównania, Redmi Watch 2 dysponuje AMOLED 1.6 cala o lepszym kontraście i ubarwieniu.

Z uwagi na inny ekran w Redmi Watch 2 Lite skróci się nieco czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, ale nieznacznie. Maksymalnie 10 dni (o 2 mniej) to nadal bardzo długi czas bez potrzeby podpinania gadżetu do gniazdka. Design praktycznie ten sam. Nudnawy, ale nie brzydki. Wykończenie także adekwatne do kategorii. Kopertka będzie dostępna w kilku kolorach, a i pasków kilka. Zerknijcie poniżej:

Redmi Watch 2 Lite

Redmi Watch 2 Lite – specyfikacje

To chyba najważniejsze z różnic między tymi smartwatchami. Pozostałe rozwiązania, co naprawdę warto podkreślić poniższą listą, są na tym samym poziomie. Ktoś powie: taaa, ale to minimum. Może i tak, ale weźcie pod uwagę cenę. Redmi Watch 2 Lite będzie kosztował niecałe 300 zł, a ma sporo opcji fitness (nie oceniam jakości algorytmów teraz, bo bardziej wymagający klienci i tak skierują wzrok na specjalistyczne trackery), komplet najważniejszych czujników (także GPS), długi czas pracy i pulsoksymetr. Jest nawet integracja danych z popularnymi serwisami sportowymi.

  • ekran: LCD IPS 1.55 cala (320 x 360 pikseli)
  • czujnik tętna (całodobowe pomiary), pulsoksymetr, GPS (+3 inne), sensory ruchu
  • ponad 100 trybów analizy aktywności (tylko część z głębszymi analizami)
  • monitorowanie snu, stresu (+ ćwiczenia oddechowe), śledzenie cyklu miesiączkowego
  • czas pracy: do 10 dni na jednym ładowaniu (14h z GPS)
  • integracja z serwisami Strava i Apple Zdrowie
  • szczelność: zgodna z normą 5ATM
  • cena Redmi Watch 2 Lite: ok. 300 zł

źródło: redmi