Garmin oferuje mnóstwo przeróżnych zegarków sportowych. Większość jest smart, czyli łączy zakres monitorowania aktywności z inteligentnymi funkcjami. Najnowsza wariacja Instincta zaproponuje to wszystko w modelu hybrydowym – ze wskazówkami. Smartwatche tego typu wciąż są niszowe, zwłaszcza z pełnym wyświetlaczem. Garmin Instinct Crossover jest o tyle ciekawy, że ma też praktycznie pełen zakres rozwiązań pozostałych urządzeń marki. Poniżej krótkie podsumowanie możliwości tego wearable.

Garmin Instinct Crossover z solarem

Nowy Crossover – jak sama nazwa wskazuje – został przygotowany do działania w każdych warunkach. To wciąż wzmocniony gadżet z długim czasem pracy, ale tym razem oprócz (opcjonalnego) solarnego ładowania będą też fizyczne wskazówki, które w tym połączeniu w trybie zegarka praktycznie nigdy nie przestaną wskazywać godziny (jeśli nic innego nie powstrzyma działania urządzenia).

Garmin Instinct Crossover hybrydowy sportowy zegarek

Z modułem GPS bateria oczywiście będzie schodzić jak zwykle, ale to całkowicie normalne. Wskazówki i solar dają wsparcie dla podstawowych funkcji. Transfleksyjny ekran nie powinien pobierać wiele energii, ale też nie będzie jakoś szczególnie atrakcyjny od strony przekazu danych. Dla tych sportowych jednak wystarczy. Jest sporo widgetów i niezbędnych podczas trenignu lug wyprawy wskaźników. Pod względem śledzonych danych będzie to w zasadzie Garmin Instinct 2 ze wskazówkami.

Garmin Instinct Crossover – specyfikacje

Nie umiem w tej chwili ocenić, czy na taką sportową hybrydę jest zapotrzebowanie, ale skoro Garmin go przygotował to znaczy, że zegarek ma sens. Do kogo jest kierowany? Model, na którym bazował, miał trafić do miłośników wędrówek i aktywności outdoorowej. Pomagały w tym zwiększona wytrzymałość i sporo funkcji znanych z Fenixa 7, ale w innym wydaniu stylistycznym.

Crowssover ma nieco bardziej tradycyjny wygląd, o ile w ten sposób odbierzemy wskazówki, bo generalnie designowi daleko do klasyki. Tu jednak Garmin też ma coś do zaoferowania w postaci m.in. Vivomove. Tanie nie będzie. Producent wycenił standardowy wariant Instincta na aż 550, edycję Solar na 600, a Tactical na 650.

  • transreflektywny wyświetlacz mono (176 x 176)
  • ładowanie solarne z ciągłą pracą wskazówek (o ile tarcza będzie wystawiona na minimum 3h dziennie przy 50000 luxów)
  • czas pracy: miesiąc na jednym ładowaniu, nawet do 110h z GPS lub 70 dni w trybie zegarka (Solar Edition)
  • czujniki: GPS, pulsometr, pulsuksymetr,
  • analizy: VO2 Max, Training Status, HRV Status, Blood Oxygen (SpO2), monitoring stregu, Body Battery
  • płatności zbliżeniowe Garmin Pay
  • wytrzymałość i szczelność zgodna z normami MIL-STD-810 i 10ATM
  • kompatybilność: iOS i Android (Garmin Connect)

źródło