Garmin Venu Sq 2Garmin już jakiś czas temu podzielił swoją kolekcję sportowych zegarków na te bardziej sportowe i te z szerszym zakresem funkcji smart. Tą drugą grupę reprezentuje seria Venu. Na targach IFA w Berlinie amerykański producent pokazał drugą generację najbardziej budżetowego z rodziny. Venu Sq 2 zyskał kolejne inteligentne funkcje, ale i dłuższy czas pracy, o co walczą ostatnio wszystkie marki oferujące wearables. 11 dni na jednym ładowaniu? Brzmi nieźle, ale to oczywiście w odpowiednim trybie.

Garmin Venu Sq 2

Venu Sq 2 jest tańszy od reszty smartwatchy Garmina, ale nie będzie to propozycja tania. Niecałe 270€ to nadal spora kwota. Co w jej ramach zyskają użytkownicy? Zegarek przeszedł odświeżenie w ramach software’u, ale i hardware’u. Urósł ekran, więc i treści odczytamy więcej (i wygodniej). Panel smart zegarka musi mieć odpowiednią wielkość, bo służy w szerszym zakresie. Nie tylko do podglądu danych z aktywności. 

Wizualnie zegarek nie prezentuje się jakoś specjalnie atrakcyjnie, ale brzydki też nie jest. Droższe Venu są jednak ładniejsze. Jak zwykle za opcjonalną pamięć na muzykę w trybie offline trzeba będzie dopłacić. Mowa o edycji Music. Garminowi udało się wydłużyć ogólny czas pracy z 6 do aż 11 dni, ale mowa o trybie smartwatcha, czyli bez drenowania energii czujnikami aktywności.

Garmin Venu Sq 2 – specyfikacje

Smartwatch jest tańszy od Venu drugiej generacji, ale ma sporo funkcji sportowych pokrywających się z droższym wariantem. Zabraknie jednak pomiarów VO2 Max, głębszych analiz treningowych czy kadencji. Jeśli jednak zerkniecie w moje poniższe podsumowanie specyfikacji i funkcji to dojdziecie do wniosku, że sporo rozwiązań jednak na pokładzie Venu Sq 2 zostało:

  • ekran: AMOLED o przekątnej 1.4 cala
  • tryb Health Snapshot (dwuminutowa sesja analizująca w sposób jednoczesny tętno, HRV, saturację krwi, częstotliwość oddechu i stres)
  • 25 dyscyplin/aktywności wykorzystujących GPS
  • fitness: funkcje cardio, siłowe, joga, HIIT, pilates i szansa na stworzenie własnych programów treningowych z bazy ponad 1600 ćwiczeń + Garmin Coach
  • analizy: Body Battery (metryki regeneracji), śledzenie stresu, snu, cykli menstruacyjnych
  • funkcje smart: płatności zbliżeniowe Garmin Pay, powiadomienia i dostęp do sklepiku Connect IQ z dodatkowymi aplikacjami i widgetami
  • czas pracy na jednym ładowaniu: do 11 dni (w trybie smartwatcha)
  • pamięć na 500 utworów (w edycji Venu Sq 2 Music)
  • kompatybilność: iOS i Android
  • cena Garmin Venu Sq 2: od 269,99€ (wariant Music zwykle o 50 euro droższy)

źródło