Przy okazji premiery smartfona Magic3, marka Honor postanowiła uchylić rąbka tajemnicy na temat nowego smartwatcha. Już kolejnego w ofercie, ale tym razem aspirującego do sekcji premium. Honor Watch GS 3  ma być stylowy i efektowny. EDIT: kilka miesięcy po pierwszym zwiastowaniu są już oficjalne parametry gadżetu. Nowy zegarek przedstawiono podczas demonstracji pierwszego składanego smartfona Magic V.

zegarek Honor Watch GS 3

Honor Watch GS 3 – pierwsze wrażenie

Honor postarało się o estetyczną kopertę – smuklejszą od tej w Huawei Watch 3. Są dwie koronki z prawej strony. Wypolerowana, świecąca obudowa. To oczywiście tylko obrazki (zwykle podrasowane), ale wearable prezentuje się ładnie.

Widzicie wokół wyświetlacza ramkę? Jest bardzo smukła, co również zwraca na siebie uwagę. Honor pokazał kilka opcji wykończenia (złotą, srebrną i gun metal) oraz pasków, w tym oczywiście te skórzane, by dopełniały stylu. Pod względem wizualnym wszystko jest dopracowane i wygląda konkurencyjnie wobec rywali.

Honor Watch GS 3

Honor Watch GS 3 – specyfikacje

Nowy Honor Watch GS 3 będzie dysponował niezłymi parametrami. Widać wyraźnie, że chiński producent chce się włączyć do walki o klienta z segmentu wyższej półki, choć jeszcze nie tej najwyższej. Jeśli chodzi o standardy to wszystkie są na poziomie. Brakuje tylko sklepiku z aplikacjami lub eSIM, ale reszta już jest. Słyszałem o planach utworzenia bazy aplikacji third party dla platformy Lite OS, więc może niebawem gadżet będzie z nią kompatybilny. Na zegarki Huawei pojawiają się zewnętrzne apki, ale tutaj trwa przejście na HarmonyOS, które jednak ma wiele wspólnego z Lite OS.

Czy smartwatch pojawi się na naszym rynku? Wzmocniony Honor Watch GS Pro trafił na zachodnie rynku, więc pewnie i ten wariant tu zadebiutuje. To na koniec lista najważniejszych cech smart zegarka Honor Watch GS 3:

  • ekran: okrągły 1.43 cala AMOLED (326 ppi) i trybem Always On
  • system operacyjny: Lite OS (jak w zegarkach Huawei)
  • możliwości sportowe: monitorowanie ok. 100 dyscyplin (ale tylko część dokładniej)
  • czujniki: krokomierz, pulsometr (8-kanałowe PPG z większą dokładnością), pulsoksymetr, GPS (o 167% dokładniejszy od tego z Honor MagicWatch 2), analizy snu i apka HONOR Health5.0
  • smart funkcje: zbiór aplikacji do sterowania wybranymi funkcjami telefonu
  • bateria i czas pracy: 415 mAh z maksymalnie 14 dniami działania
  • personalizacja: trzy opcje wykończenia
  • kompatybilność: iOS, Android
  • cena Honor Watch GS 3: od 1300 juanów (ok. 200$)

źródło