Huawei wygląda obecnie na markę, która kładzie mocniejszy nacisk na wearables. W tych urządzeniach ciężej o zbanowanie technologii, a segment prężnie się rozwija, więc też można sporo zarobić. Chińska firma przygotowała kolejną odmianę smartwatcha trzeciej generacji. Huawei Watch GT 3 Pro wyposażono w EKG i funkcje przydatne podczas nurkowania. Poniżej mój krótki przegląd na szybko.

Huawei Watch GT 3 Pro z EKG

Huawei Watch GT 3 ProBazowy model Huawei Watch GT 3 pokazano pół roku temu. Niedługo potem jego edycję do biegania – Huawei Watch GT Runner. Czym wyróżni się wariant Pro? Jest oczywiście kilka ulepszeń. Jak przystało na dopisek „pro” wykończenie jest wyższej jakości, co przekłada się na wyższe ceny. Dołożono moduł EKG i szczelność pozwalającą na użyciu funkcji do nurkowania. Koperta otrzymała odpowiednią certyfikację. 5 ATM pozwala w teorii na zanurzenia nawet do 30 metrów.

Zapewne na pokładzie znajdzie się trochę funkcji do nurkowania, ale ciężko na ten moment określić ich jakość. Garmin produkuje naręczne komputerki do nurkowania, więc jeśli szukacie specjalistycznego smartwatcha do schodzenia pod wodę to tu będzie pewniej. Huawei Watch GT 3 Pro dobrze wygląda pod względem pozostałych zasobów sportowych. Jest GPS, czujnik tętna, pulsoksymetr i termometr (analizy nocne i stresu). Dodano też bazę pól golfowych.

Huawei Watch GT 3 Pro – specyfikacje

Huawei zaproponowało dwie wielkości koperty. W obu dobrze wygląda czas pracy na jednym ładowaniu, a to zasługa dobrze zoptymalizowanego Harmony OS. Zegarki podładujemy szybko. Nawet szybciej o 30% od normalnych GT 3. Stylistyka może się podobać, a wybór dot. męskich i damskich wariacji. Zegarek wygląda atrakcyjnie. Sporo kosztuje, ale tyle musi. Ma być bardziej premium. W Huawei Watch GT 3 Porsche Design widzę opatentowaną sprzączkę (schowaną). Ciekawi mnie, jak będzie z certyfikacją EKG na Europę?

  • ekran: AMOLED 1.43 (46 mm) lub 1.32 cala (43mm)
  • sport: ponad 100 trybów (18 bardziej pro), krokomierz, pulsometr, pulsoksymetr, termometr, GPS, analizy stresu, monitoring snu, ponad 300 map pól golfowych, funkcje do nurkowania
  • wykończenie: tytanowe (64 mm), edycja ceramiczna (43 mm) i Porsche Design
  • czas pracy na jednym ładowaniu: 4-7 dni (43 mm), 8-14 dni (46 mm)
  • szybkie ładowanie: pełen dzień pracy po 10 minutach
  • czytnik NFC do płatności zbliżeniowych (lub kluczy do auta)
  • szczelność zgodna z normą 5 ATM (do 30 m)
  • cena Huawei Watch GT 3 Pro: 2988 juanów (ok. 2000 zł) lub 4688 juanów (ponad 3000 zł) za edycję ceramiczną lub Porsche. Tytanowy wariant jest najprzystępniejszy cenowo – od 2488 juanów (ok. 1800 zł)

źródło: huawei (weibo)