Outdoorowy Coros Vertix 2Marka Coros nie ma jeszcze w segmencie sportowych zegarków aż takiej uwagi jak Garmin, Polar, czy Suunto, ale ich trackery wyglądają na bardzo konkurencyjne. W ostatnim czasie producent odświeżył Vertixa. Druga generacja otrzymała mapowanie oraz sporą baterię, co w trakcie aktywności ma spore znaczenie. Lepsza dokładność GPS to kolei zasługa nowego chipa.

Coros Vertix 2 dla podróżników

Coros Vertix 2 to typowy przedstawiciel outdoorowego segmentu sportowych zegarków. Z tej racji najmocniejszy nacisk kładzie na długi czas pracy i tryby w teren. Ma też wzmocnioną konstrukcję i charakterystyczny wygląd. Jest sporym zegarkiem, ale w tym dziale większość klientów to akceptuje. Można powiedzieć, że “sercem” jednostki jest specjalny chipset GPS (dwuzakresowy) o lepszej dokładności odczytów.

Ma zagwarantować wyższą precyzję w lokalizowaniu na trasie, gdy korzystamy z trackera w bardziej zalesionym terenie lub oddalonym od “cywilizacji”. Podobny moduł zastosowano chyba w Huawei Watch 3 Pro. Do dyspozycji obiecano trzy tryby namierzania. Standardowy ma dać 140h na jednym ładowaniu z pomiarami co jedną sekundę. Na papierze to bardzo dobry wynik. Atak na wspomnianych wyżej rywali, którzy koncentrują się bardziej na analizach (a te wymagają kompromisów przy pingach).

sportowy zegarek GPS Coros Vertix 2

Coros Vertix 2 z pełnym GPS

Coros Vertix 2 posiada wsparcie wszystkich systemów lokalizacji na rynku: GPS, GLONASS, Galileo, Beidou i QZSS, więc jest gadżetem globalnym. Przy lepszym wyznaczaniu punktów ma działać 50h (może przydać się w naprawdę trudnym terenie). Maksymalny czas pracy ustalono na aż 60 dni, ale to już bez użytkowania trackera. 1.4-calowy (powiększony), dotykowy ekranik, posłuży do podglądu map. Ma tylko 280 x 280 pikseli i 60 kolorów, ale do orientacji w przestrzeni to w zupełności wystarczy.

Vertix 2 oferuje warstwy topograficzne, terenu i hybrydowe. Takie nawigowanie naręczne ma niewiele modeli, szczególnie w tej cenie (699$). Cieszy fakt, że pod koniec roku mapy TOPO zostaną też wprowadzone w poprzedniej generacji oraz Coros Apex Pro. Nie zabraknie tutaj optycznego czytnika tętna z HRV i pomiarami stresu. Jest sporo pamięci na pliki muzyczne. Aż 32 GB (w naprawdę długie trasy).

źródło: coros