sportowy zegarek Polar PacerRegularni użytkownicy urządzeń marki Polar mogą kojarzyć serię Pacer z czytników tętna na klatkę piersiową, które pomagały śledzić puls podczas aktywności. Fińska marka postanowiła ją odświeżyć i skojarzyć z aktualniejszymi rozwiązaniami. Nowe Pacer i Pacer Pro otrzymały format „smartwatcha” i ponownie zostały skierowane specjalnie do biegaczy (tych nie potrzebujących najdroższych flagowców z oferty producenta).

Polar Pacer i Pacer Pro dla biegaczy

 Napisałem wyżej, że nowemu duetowi bliżej do smart zegarków, ale w rzeczywistości to przede wszystkim zegarki sportowe. Niższy próg cenowy udało się uzyskać właśnie w ograniczaniu inteligentnych funkcji. Polar chce dotrzeć z taką ofertą do osób, którym potrzebne są po prostu funkcje i tryby śledzące bieg. Bez niepotrzebnych dodatków.

Jak przed laty, wychodząc pobiegać mamy martwić się jedynie o odpowiednie obuwie, nawodnienie, wygodny strój i monitor na nadgarstek, który skoncentruje się na najważniejszym. Polar proponuje oczywiście zaawansowane metryki, odczyty i funkcje związane z analizami biegu. Oba modele są przy tym lekkie (40-41 gramów), szybkie (z odpowiednim układem SoC) i z ekranami typu Memory In Pixel do przekazywania najważniejszych danych w trakcie treningu.

Pacer jako pulsometr PPG

Oba nowe Polary obiecują zaawansowane pomiary tętna przy użyciu optycznych czujników (PPG). Potrafią wykrywać formę i aktualny stan pracy serca, by sugerować regenerację, gotowość do kolejnych treningów oraz obciążenia. W czym Pro będzie lepszy od modelu bazowego? Na jego pokładzie znajdzie się barometr przydatny do precyzyjniejszych analiz przy zmianach wysokości. Jest też więcej pomocy w postaci przewodników prosto z nadgarstka. Widzę też dwie dodatkowe diody LED w ramach dokładniejszego Precision Prime. Z ciekawszych nowości w Pacerach zwrócił bym uwagę na tryb Walking do testowania organizmu na podstawie 15-minutowego spaceru.

Nie zabraknie podstawowych powiadomień ze sparowanego telefonu. Większym zainteresowaniem powinny cieszyć się opcje integracji wyników z popularnymi serwisami third-party (biegowymi). Cenowo jest nieźle. Polar Pacer został wyceniony na 199.90€, a Pacer Pro na 299.90€, czyli znacznie mniej od Vantage M2 i V2.

źródło