Jakieś pół roku temu Nubia wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy smartwatch z serii Red Magic (kierowanej do graczy, ale w tym przypadku nie miało to związku). Zapamiętałem go głównie z trybu piłkarskiego, który rozwinął zakres monitoringu aktywności o coś wychodzącego poza standard. Teraz chiński producent proponuje mniejszą, lżejszą i tańszą wariacje urządzenia. Nubia Red Magic Watch Vitality Edition uzupełni ofertę wearables.

Red Magic Watch Vitality Edition – co zmieniono?

smart zegarek Nubia Red Magic Watch Vitality EditionNowy wariant ma cechy modelu Nubia Red Magic Watch, ale podzespoły zostały inaczej “opakowane”. Koperta jest smuklejsza i bardziej minimalistyczna. Jakby bardziej kobieca, choć nie chcę szufladkować. Niektórzy określiliby ją mianem zgrabniejszej. Wiele marek lubi oferować zegarki w różnym designie, bo to przyciąga odmienne grupy klientów. Nubia zastosowała właśnie tę strategię u siebie.

Czym różni się wariacja Vitality Edition od tej sprzed sześciu miesięcy? Gadżet jest mniejszy, więc i ekran zmalał. Z 1.39 do 1.19 cala. Wciąż jest to okrągły panel AMOLED z trybem Always-On. Już normalny Red Magic Watch ważył niewiele, ale te parametry jeszcze udało się podkręcić. Z 30 do 23 gramów. Pozostałe specyfikacje są w zasadzie niezmienne. Jest szesnaście trybów śledzenia aktywności (oczywiście ze wspomnianą piłką nożną), wbudowany GPS, wodoszczelność z normą 5ATM, spora bateria 420 mAh (długi czas pracy).

O ile tańszy będzie ten nowy model inteligentnego zegarka Nubia? Według WHYLAB ma to być ok. 500 juanów, czyli 300 zł (kilkadziesiąt złotych mniej od pierwszego Watcha). Na razie z dostępnością wyłącznie na terenie Chin. O ile gamingowe smartfony Red Magic mają już swoje międzynarodowe edycje (i ceny) to zegarki niekoniecznie.

źródło i foto: nubia (weibo)