smartwatch TicWatch Pro 3 UltraJest nowa generacja smart zegarka od Mobvoi. Chińska marka rozwinęła całkiem już bogatą ofertę swoich wearables o topowego flagowca. TicWatch Pro 3 Ultra to najmocniejsza edycja trzeciej generacji z systemem Wear OS na pokładzie. Zachował najlepsze cechy serii Pro i poprawi osiągi w monitorowaniu zdrowia. O konkret – wykrywanie migotania przedsionków.

TicWatch Pro 3 Ultra z AFib

Nowa odmiana smartwatcha od Mobvoi przeszła przy okazji lekki redesign. Rzekłbym, drobny lifting. Koperta jest nieco bardziej stylowa. Większość specyfikacji się nie zmieniła. Wciąż wyświetlacz ma podwójną warstwę, z której TicWatche Pro słyną ją od samego początku istnienia tej serii. Kolorowy AMOLED 1.4 cala z 454 x 454 (326 ppi) oraz alternatywna warstwa FSTN o niższej rozdzielczości i w mono do wydłużenia czasu pracy nawet do kilkudziesięciu dni (ale wyłącznie z podstawowym przekazem).

“Ultra” to przede wszystkim kwestie wytrzymałości zegarka. Zyskał on militarny certyfikat MIL-STD-810G, a więc odporność na wiele atmosferycznych czynników oraz uderzenia. Poprawki widzę też w ramach optycznego czujnika PPG do analizy pracy serca. Niektórzy przewidywali, że na pokładzie pojawi się moduł EKG, ale jednak nie. Udało się jednak zaoferować ulepszenia algorytmów, które wykryją migotanie przedsionków. Poinformują o nieregularnym rytmie. Nie zabraknie też pozostałych opcji fitness i pomiarów aktywności (lub snu) z podstawowego Pro. Apka TicHealth będzie posiadała precyzyjniejszą ocenę stresu.

Maksymalny czas pracy smart zegarka określono na 72h (przy kolorowym ekranie) i ok. 45 dni w tym czarno-białym. W razie potrzeby zawsze możemy przeskoczyć na ten mniej zasobożerny wyświetlacz.

TicWatch Pro 3 Ultra gotowy na Wear OS 3.0

Wciaż w środku pracuje Snapdragon Wear 4100, jak w podstawowym TicWatchu Pro 3. To sprawia, że gadżet jest gotowy na aktualizację systemu do najnowszej wersji Wear OS 3.0, która pojawi się jednak dopiero w 2022 roku. Na razie tylko Galaxy Watch 4 oferuje platformę Google w tym wydaniu. System ma być przyjaźniejszy i efektywniejszy od poprzednich propozycji. Na to liczy całe środowisko fanów Wear OS. Mobvoi wyceniło najnowszego TicWatcha Pro 3 Ultra na 299.99€.

źródło: ticwatch