wearables tygodnia 34 garmin epix 2 porsche design
Zobacz też poprzedni: wearables tygodnia #34

Zauważyłem, że lubicie moje cotygodniowe podsumowania, więc dorzucam do kilku moich flagowych serii (ogólnego TechMixa, przeglądów crowdfundingu, smartfonów, mobilnego grania oraz fotograficznych nowości w telefonach) kolejną. Tym razem skupiającą się na ubieralnych urządzeniach. Wearables z kwartału na kwartał mają wyraźne wzrosty sprzedaży. W segmencie tym dzieje się sporo, a ja znajduję czas tylko na najważniejszy przekaz tygodnia. Trochę to zmienię i postaram się zmieścić więcej wieści o nowinkach i premierach w odrębnym zestawieniu.

Jak zwykle na początek kącik ciekawostek:

  • Michał Sitnik avatar10 – tyle lat ma e-papierowy smartwatch Pebble, który otrzymał ostatnią aktualizację software’u (wsparcie obsługi smartfonów Pixel 7)
  • 16 tys. – przynajmniej tylu użytkowników ma jeszcze Pebble (na podstawie analizy serwerów Rebble, które kontynuują wsparcie)
  • 2023 – w tym roku pojawi się nowa generacja gogli Meta Quest | wg Dave’a Whanera
  • 102 – tyle km zrobiłem w ostatnie 7 dni | wg zegarka Fitbit Sense 2
  • 59 – tyle pięter pokonałem w ostatnie 7 dni | wg zegarka Fitbit Sense 2
  • 146 000 – tyle kroków przeszedłem w ostatnie 7 dni | wg zegarka Fitbit Sense 2
  • 59 – takie średnie tętno spoczynkowe wskazuje mi zegarek Fitbit Sense 2
  • 3223 – tyle kcal dziennie (średnio) spalał mój organizm w ostatnich 7 dniach | wg zegarka Fitbit Sense 2

1. Fitbit Sense 2 z ciągłymi analizami nastroju

Michał Sitnik Fitbit Sense 2Powyżej wrzuciłem trochę danych z ostatniego raportu Fitbit, bo dotarło do mnie, że wykręcam niezłe liczby. To właściwie dość ważna rzecz przy testowaniu Sense 2, bo swoje analizy opieram o odpowiedni zbiór odczytów. W tym tygodniu przyjrzałem się bliżej analizom stresu i przez moduł cEDA. W drugiej generacji zegarka analizuje dane w sposób ciągły, więc wykrywa zmiany w organizmie i sygnalizuje wahania nastroju. Jeszcze dzisiaj zaktualizuje blog o te treści i dołączę niż link do artykułu. Zachęcam do przeczytania pozostałych wpisów na temat wearable:

Czytaj więcej:


2. Gogle PS VR2 22 lutego 2023

Sony przedstawiło w końcu datę premiery swoich nowych gogli VR. Druga generacja headsetu do PlayStation 5 ma zadebiutować 22 lutego 2023 roku. Odkryto też informacje na temat ceny PS VR2. Niestety będzie drożej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Japoński producent proponuje za gogle aż 550$/600€, a to więcej niż za samą konsolę. Cały komplet będzie zatem drogą zabawą. W komplecie będą kontrolery Sense i słuchawki stereo, natomiast stacja do ładowania padów będzie dodatkowym wydatkiem. Pojawią się też bundle packi z grami VR. Przedsprzedaż rozpocznie się 15 listopada.

Wyróżniam za: ekran 4K z HDR z 2000 x 2040 (na oko) , 120Hz i śledzenie oczu. Haptykę w kontrolerach i wsparcie 3D audio


3. Huawei Watch GT Cyber (smartwatch tygodnia)

Podczas tego samego eventu chiński gigant (choć już nie tak wielki jak sprzed banów) przedstawił też nową wariację smart zegarka serii Watch GT. Widać, że producent szuka nowej drogi zainteresowania smartwatchami. Huawei Watch GT Cyber proponuje koncepcję wymiennej obudowy, dzięki które personalizacja gadżetu będzie znacznie szersza od dotychczasowej. Zwiększy to opcje dopasowania wyglądu wearable, które dotąd kojarzyło się głównie z samym paskiem i wirtualną tarczką. Innymi słowy, zamiast oferować różne odmiany zegarka, mamy otrzymać szansę na zmianę jego stylistyki przez adaptery (i chyba też jakoś wykonania „skorupki”, bo jest stal 316L, ceramika oraz włókno kompozytowe.

Sam trzon opiera się o bardzo minimalistycznie (wręcz surowo) wyglądającą kopertę. Wariant Cyber to okrągły, 1.32-calowy ekran AMOLED (466 x 466) pod którym zmieszczono typowe dla serii Huawei GT rozwiązania: moduły i czujniki oraz funkcje.

Wyróżniam za: coś nowego w dziale smart zegarków


4. 8 listopada Polar Ignite 3?

Polar zwiastuje na 8 listopada premierę jakiegoś nowego zegarka. Fiński producent sportowych wearables nie zdradził co konkretnie przedstawi, ale zapowiedź „Find Your Rhythm” i przegląd cyklu wydawniczego marki może nawiązywać do trzeciej generacji modelu Ignite. Na 15-sekundowym video w serwisie YouTube widać jedynie kobietę podczas jogi z zegarkiem na nadgarstku. A może czas na Vantage V3 lub zupełnie nową wariację naręcznego urządzenia?