Daaawno już na moim blogu nie było hybrydowego zegarka. Withings przygotował takowych już kilka generacji, a teraz prezentuje wariant w odmianie do nurkowania. Oczywiście stylowy i ze smart funkcjami. ScanWatch Horizon dysponuje naręcznym EKG oraz trzydziestoma dniami na jednym ładowaniu. To połączenie analogowego designu i inteligentnych opcji. Zerknijcie w specyfikacje i możliwości gadżetu. Z tego co widzę, w limitowanej edycji.

Withings ScanWatch Horizon z 10ATM

Withings ScanWatchPrzypomnę najpierw o pierwszym ScanWatchu, który debiutował w 2020 roku. Elegancki smartwatch posiadał klasyczne wzornictwo i malutki ekranik OLED ze wskaźnikiem odczytów, m.in. z wbudowanego elektrokardiogramu. Format i ogólne właściwości nowego modelu Horizon są praktycznie te same. Zmieniła się koperta i ogólna estetyka. Można powiedzieć, że to kolejna wariacja tego samego wearable.

Podstawowy model miał dwie wielkości. Horizon ma tylko jedną, o milimetr większą. Średnica to 43 mm. Obrotowy pierścień posiada laserowo grawerowane elementy i dodatkowy wskaźnik wskazówkowy do przekazu postępów. Do wyboru niebieska i zielona tarcza w srebrnej kopercie. Z zewnątrz naprawdę jest stylowo. Certyfikacja szczelności adekwatna do przeznaczenia. Aż 10ATM. W pudełku bransoleta ze stali nierdzewnej i silikonowy pasek.

ScanWatch Horizon z EKG

EKG to jeden z wyróżników Withings. Moduł do analizowania pracy serca jest obecny już w kilku smart zegarkach tej marki. Razem z pulsoksymetrem będą oceniać stan zdrowia. Algorytmy ScanWatchów potrafią wykrywać bezdech senny oraz migotanie przedsionków. Są też analizy oddechu. Część z funkcji jest pewnie dostępna regionalnie, więc nie wszędzie wszystko jest dostępne (potrzebne regionalne certyfikacje, w Europie akurat są).

Oprócz tego komplet pozostałych standardów, czyli optyczny pulsometr, śledzenie aktywności, snu i trasy z „connected GPS” przez sparowany smartfon. Z racji klasycznego podejścia w designie nie będzie to idealny kompan do ćwiczeń, ale dane z ogólnego dnia zawsze będą przydatne. Są zatem pewne wady hybrydowego formatu, ale znajdą się też zalety, np. aż 30-dniowy czas pracy na jednym ładowaniu (maksymalnie, co jest zależne od częstotliwości użytkowania poszczególnych funkcji). Withings ScanWatch Horizon nie będzie tani. Został wyceniony na niecałe 500€.

źródło: withings