Xiaomi kontynuuje rozwój smart zegarków. W dość szybkim tempie aktualizowane jest portfolio wearables chińskiej marki. Przyszedł czas na nową generacja flagowego smartwatcha. Xiaomi Mi Watch Color 2 zadebiutuje w Chinach, ale już teraz można przyjrzeć się jego możliwościom, bo zdziwiłbym się, gdyby tym razem nie dotarł na polski rynek (pewnie pod inną nazwą, jak wiele z modeli Mi).

Xiaomi Mi Watch Color 2 z AMOLED 1.43

Xiaomi Mi Watch Color 2Pierwsza generacja tego Mi Watcha debiutowała w styczniu zeszłego roku, a więc stosunkowo dawno. Xiaomi wprowadzało w międzyczasie inne modele, więc może pozwolić sobie na tak długie cykle upgrade’ów. Od strony stylistycznej nie zmieniło się wiele. To wciąż zegarek z okrągłym ekranem. Wyświetlacz nieco urósł. AMOLED ma teraz 1.43 cala, więc gadżet jest spory. Dysponuje ostrością 326 ppi i około dwustoma tarczkami.

Koperta ma trzy opcje kolorystyczne i sześć pasków do wyboru. 470 mAh akumulatorek wystarczy na nawet 12 dni pracy na jednym ładowaniu, a to pewnie zasługa lekkie softu. Pod tym względem chińskie wearables wyglądają zawsze bardzo dobrze. W Mi Watch Color 2 udało się też zaoferować chip zbliżeniowy NFC do mobilnych płatności (tamtejszych). Jest też obsługa asystentem Xiao AI. To wszystko rozwiązania pod klienta z Chin, ale może Xiaomi pomyśli też nad międzynarodową edycją w ramach transakcji – tak zrobiło właśnie z Xiaomi Mi bandem 6 NFC (będzie nim można płacić zbliżeniowo w Europie!).

Mi Watch Color 2 – 117 aktywności

W Mi Watchu Color 2 nie zabraknie śledzenia ruchu. Koperta ma szczelność do 5 ATM, więc zegarek wytrzyma aktywność w wodzie. Biblioteka dyscyplin obejmuje aż 117 pozycji, ale tylko 19 z nich będzie monitorowana “profesjonalniej”. Chodzi o precyzyjniejszą kalibrację czujników. Reszta aktywności po prostu zbierze ogólne pomiary. Też przydatne, ale już nie tak konkretne.

Do dyspozycji widzę większość standardowych sensorów. Jest pomiar tętna, stresu, snu, a także saturacji krwi (SpO2). GPS do zapisu trasy równie obecny. Są też odczyty powiązane ze zdrowiem. Uspokajające ćwiczenia oddechowe, zapisy cyklu menstruacyjnego itd. Ogólnie jest to dobrze prezentujący się smartwatch. Nie jest to rywal dla topowych jednostek, ale budujący marce niezły budżet. Czy Mi Watch Color 2 trafi do Europy? U nas w oficjalnej dystrybucji są Mi Watche i Mi Watche Lite. Przydałby się też taki Color. W Chinach cena wynosi 999 juanów, czyli ok. 150$.

źródło: xiaomi