Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Xiaomi Mijia VDW0401M – kompaktowa smart zmywarka
Android

Xiaomi Mijia VDW0401M – kompaktowa smart zmywarka 

Może to dziwnie zabrzmi, ale nie mam w swoim domu zmywarki. Raz, że nie zaplanowałem dla niej miejsca przy ostatniej przeprowadzce. Dwa, planowałem nabyć za pewien czas model w wersji kompaktowej. Dla takiej miejsce znajdę. Widziałem na rynku kilku niegłupich modeli o rozsądnych gabarytach. W zeszłym tygodniu trafiłem na odmianę smart od Xiaomi. Miałem o niej nawet pisać na blogu, ale trafiały się ważniejsze tematy. Xiaomi Mijia VDW0401M Dishwasher nie jest pierwszą inteligentną zmywarką na rynku, ale chyba jedną z pierwszych w wersji mini. Takiej dla gospodarstwa domowego z mniejszą liczbą domowników. Przeważnie singlów.

Xiaomi Mijia VDW0401M smart zmywarka

Xiaomi Mijia VDW0401M jest wolnostojąca

Obecnie większość zmywarek się po prostu zabudowuje. Zdecydowana większość modeli jest produkowana właśnie jako moduł o standardowych rozmiarach, który można estetycznie schować. W moim rodzinnym domu mieliśmy zmywarkę już w latach dziewięćdziesiątych. Mieściła się pod zlewem. Miała skromne gabaryty, ale wystarczające. Dzisiaj zmywarek kompaktowych jest więcej, ale nadal jest ich dużo mniej od tych do zabudowy. Tym bardziej warto spojrzeć na projekt Xiaomi (zapewne jakiejś innej chińskiej marki, którą gigant objął swoim brandem – robi to zresztą często w przeróżnych działach i stąd ma tak obszerną ofertę).

Xiaomi Mijia VDW0401M Dishwasher ma być modelem zmywarki wolnostojącej, a więc potrzebującej nieco bardziej elegancki wygląd. Propozycja w linii Mijia taka jest. To AGD widoczne na blacie, więc musi mieć konkretny design. Zrobiono tyle, ile dało się wydobyć z prostopadłościanu. Oczywiście zajmie on trochę miejsca, ale mniej od większej opcji do zabudowy Mniej też pomieści, ale taki był zamysł autorów. Ważąca ok. 12.5 kg i mierząca 46 cm zmywarka powinna zmieścić się nawet w szafce. Docelowo jednak ma być stawiana gdzieś na blacie, najlepiej przy zlewie, bo posiada nawet złącze do kranu, z którego czerpie wodę. Pewnie bezproblemowo przerobimy to do kraników w normalnej instlacji. Pomieści kilka kompletów naczyń. Ma przestrzeń typową, jak na potrzeby 1-2 osób. Lekko ponad 5 litrów zużycia wody ma przekonywać mniejsze domostwa, gdzie nie zbiera się w ciągu doby aż tylu brudnych naczyń lub garnków.

Xiaomi Mijia VDW0401M jest smart

Jak już wyżej zauważałem, Xiaomi Mijia VDW0401M Dishwasher to przedstawiciel smart AGD. Czy zmywarce potrzebne jest w ogóle podpięcie do inteligentnej sieci lub współpraca z aplikacją mobilna na smartfony? W Chinach platforma Mijia jest dobrze znana, bo obejmuje mnóstwo inteligentnych modułów. Teraz jednym z nich będzie zmywarka. W tej chwili produkt jest przeznaczony głównie na rynek chiński, więc funkcje dopasowano pod tamtejszych użytkowników. Chodzi głównie o wsparcie sterowaniem głosowym przy użyciu asystenta XiaoAI. Tak naprawdę jest to raczej bajer, tak samo, jak dostęp do funkcji przez aplikację, bo i tak zwykle korzystamy z panelu na urządzeniu. Mało kto przygotowuje zmywarkę (umieszcza wcześniej naczynia), by zdalnie uruchomić ją po kilku godzinach, np. z pracy.

Smartfon ma być dodatkowym panelem, w którym zobaczymy informacje o sterylizacji (skuteczność 99.99%), stosowanych trybów pracy (jest ich sześć), czy oczywiście czasu trwania mycia. Pewnie jest też powiadomienie na smartfon o zakończonej pracy. Być może ekran telefonu ułatwi zarządzanie sprzętem, bo pomoże wizualizacja. Zmywarka Xiaomi zmiękczy wodę, pozwoli dopasować ustawienia do konkretnej zawartości, czy automatycznie przewentyluje wnętrze. Najszybszy cykl zajmie poniżej pół godziny. Model myje, sterylizuje (temperatura 75 stopni), dezynfekuje i suszy. To wszystko za niecałe 400 dolarów. Sporo, szczególnie jak na niewielką pojemność. Nie wiem, czy stosunkowo niewielka wartość inteligentnych dodatków jest warta wydatku.

źródło: banggood.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.