Na czerwcowych targach Computex 2013 Nvidia zaprezentowała wczesny model tabletu Tegra Tab oraz towarzyszącą mu technologię pasywnych rysików Direct Stylus. Teraz oficjalnie Nvidia prezentuje tablet pod zmienioną nazwą Tegra Note, który wyposażyła w najnowsze swoje technologię i współpracę z wymienionym wcześniej cyfrowym piórkiem. Rok wcześniej producent przedstawił niedrogie, ale wydajne tablety w konstrukcji Projekt KAI, wykorzystujące procesory Tegra 3 (na podstawie tej konstrukcji przygotowano np. tablet Google’a – Nexus 7. Tym razem Nvidia przygotowała nie tylko sam sprzęt, ale i całą platformę. Z rozwiązań Tegra Note mają korzystać tacy producenci jak: HP, ASUS, Toshiba, Kobo oraz Xiaomi. Czym mają charakteryzować się tablety z Tegra Note?

Ultrawydajność

Tablet Tegra Note jest wyposażony w układ Tegra 4, który zawiera 72-rdzeniowy procesor graficzny GeForce i czterordzeniowy procesor centralny Cortex-A15 z dodatkowym piątym energooszczędnym rdzeniem. Dzięki niemu Tegra Note jest najszybszym siedmiocalowym tabletem na świecie.

Doskonały rysik

technologia NVIDIA DirectStylus zwiększa czułość oraz dokładność punktowego dotyku i pociągnięć tradycyjnego rysika. Platforma zawiera również aplikacje przeznaczone do wygodnego tworzenia notatek z pismem odręcznym.

Wyjątkowa jakość dźwięku

technologia NVIDIA PureAudio zapewnia bogaty, głęboki dźwięk. Wbudowane głośniki stereo z systemem bass-reflex, skierowane w stronę użytkownika, umożliwiają generowanie dźwięku o zakresie częstotliwości niespotykanym dotychczas w tabletach.

Przełomowe funkcje aparatu

oparte na mocy obliczeniowej procesora Tegra 4 i architekturze fotografii obliczeniowej Chimera. W tabletach Tegra Note pojawi się również jedna z najlepszych aplikacji do obsługi aparatu, Camera Awesome firmy SmugMug, przeniesiona z systemu iOS na system Android. Camera Awesome wykorzystuje wyjątkowe cechy procesora Tegra 4, umożliwiając śledzenie wybranego obiektu i rejestrowanie filmów z prędkością 100 klatek na sekundę, przeznaczonych do odtwarzania w zwolnionym tempie.

Gry z TegraZone

NVIDIA TegraZone zapewnia łatwy dostęp do gier zoptymalizowanych dla procesorów Tegra, cechującym się efektami graficznymi, które nie są dostępne w innych tabletach. Platforma Tegra Note obsługuje też szereg kontrolerów do gier, umożliwiając rozgrywkę w sposób przypominający ten z tradycyjnych konsol.

 Długi czas pracy na akumulatorach

Tablet oferuje powyżej 10 godzin odtwarzania filmów w jakości HD.

Atrakcyjne akcesoria

inteligentna pokrywa, którą można odchylić i zgiąć, pełniąca funkcję osłony oraz podstawki. Dzięki niej użytkownik może ustawić tablet w jednym z trzech położeń, korzystając z mocowań magnesowych. Pakiet DirectStylus Pro Pack, zawierający szereg wymiennych końcówek, umożliwia pisanie na tablecie różnymi stylami pisma. Moduł Bluetooth pozwala przekształcić tablet w kontroler do gier.

Oprócz tego użytkownicy otrzymują aktualizacje oprogramowania tabletu (OTA) bezpośrednio od firmy NVIDIA. Dzięki temu oprogramowanie będzie zawsze aktualne i będzie zawierać najnowsze funkcje. Sugerowane ceny detaliczne rozpoczynają się od 199 dolarów. Poniżej pełne specyfikacje sprzętu:

Procesor  Mobilny układ Tegra 4 zawierający czterordzeniowy procesor centralny Cortex-A15 oraz 72-rdzeniowy procesor graficzny GeForce
Wyświetlacz  7-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny IPS (1280×800)
Kamera  Tylna kamera o rozdzielczości 5MP i przednia kamera VGA
Pamięć masowa  16 GB pamięci masowej z możliwością rozszerzenia o następne 32 GB za pomocą karty microSD
Dźwięk  Głośniki stereo „HD Audio” skierowane w stronę użytkownika + system bass-reflex
Rysik  Końcówki typu „pędzel” i „dłuto” umożliwiające precyzyjne pisanie oraz wykonywanie szerokich pociągnięć
Peryferia  Gniazdo MicroHDMI umożliwiające wyświetlanie materiałów wideo i gier na dużym ekranie
System operacyjny  Najnowsza wersja systemu Android
Aktualizacje oprogramowania Aktualizacje oprogramowania OTA dostarczane bezpośrednio przez firmę NVIDIA
Czas pracy na akumulatorach 10 godzin odtwarzania filmów HD 

źródło: materiały prasowe, blogs.Nvidia.com