Z komunikatorami Skype działa każda kamerka umieszczona w smartfonie, tablecie, czy komputerze. Jednak alternatywą może stać się zewnętrzne urządzenie streamujące obraz z urządzenia do gadżetu licencjonowanego przez Skype. To Amaryllo iCam HD – pierwsza na świecie bezprzewodowa kamera High Definition, przeznaczona do połączenia z możliwościami komunikatora Skype. To sprzęt mogący stać się również domowym alarmem. Holenderskie urządzenie zostało zaprezentowane na stoisku w hali targów elektronicznych IFA 2013 w Berlinie. Czym tak właściwie jest ten sprzęt?

fot. Facebook fanpage Amaryllo International

Wizualnie kamerka przypomina troszkę kostkę Rubika – widać, że potrafi obracać się w pewien sposób podobnie jak węgierska zabawka, w ten sposób kierując obiektyw w stronę rozmówcy. Optyka może manewrować w bok, ale także i góra/dół. Urządzenie należy do kategorii IP-kamer, czyli potrafiących transmitować połączenie audio-video przez Internet. Jest na narzędzie do komunikacji poprzez konto na Skype, potrafiące uruchomić zdalny podgląd (połączenie) i obserwacje otoczenia. Może posłużyć nawet jako domowy alarm, gdyż w razie wykrycia ruchu lub hałasu, iCam HD wyśle nam sms z powiadomieniem.

Dzięki współpracy ze Skype i dostępowi do ich technologii peer-to-peer, gadżet zachowuje idealna stabilność połączenia i najlepszą jakość transmisji. Czysty dźwięk i video będą prezentowane w jakości HD 720p, natomiast zdjęcia mogą być wykonane nawet w rozdzielczości 1080p. Kostka może być zdalnie obracana wokół własnej osi (360 stopnii), posiada także tryb night vision (do 5 metrów) oraz slot na karty pamięci micro SD (do 32 GB). Nie jest to do końca urządzenie służące do prowadzenia typowych rozmów przez Internet, ale będzie ciekawym gadżetem do monitorowania otoczenia w czasie rzeczywistym (przydatne także do podglądu śpiącego dziecka). iCam HD wymaga komunikacji z innym mobilnym urządzeniem lub komputerem (nie działa niezależnie, posiada jednak moduł Wi-Fi).

Podstawowy model został wyceniony na niecałe 120 Euro, edycja z możliwością zdalnej kontroli ma kosztować 160 Euro.

źródło: Amaryllo.eu via gizmag.com