Nie jest już żadną tajemnicą, że ekrany smartfonów i tabletów to jedne z najbardziej zanieczyszczonych przedmiotów codziennego użytku z jakimi mamy kontakt każdego dnia. Obok pilota i klawiatury są na czołowych miejscach klasyfikacji bakterii i mikrobów na cal. Wszystkie one mają kilkanaście razy większe skażenie niż deska klozetowa, więc kto nie czyści co jakiś czas wyświetlacza i do tego nie dba o higienę rąk, ten ryzykuje różnymi chorobami. Producenci zauważają problem i przykładowo Corning pracuje nad warstwą mającą ograniczyć to zagrożenie. Ma to być tylko pokrycie ekranu. Na inne rozwiązanie zdecydowano się przy wynalazku ładowarki PhoneSoap.

PhoneSoap Charger to specjalna puszka do podładowania baterii telefonu, która jednocześnie oczyści nasze urządzenie niebezpiecznych z zagrożeń. Wykorzystano tutaj moment, w którym najczęściej smartfon leży nieużywany, czyli podczas ładowania. Raz na jakiś czas możemy odłożyć go do gadżetu, gdzie otrzyma odpowiednią dawkę promieni UV, mających zneutralizować większość zarazków z powierzchni urządzenia. Producent zaprezentował swój pomysł na portalu Kickstarter, gdzie udanie zakończył kampanię. Oznacza to, że zainteresowanie było na tyle duże, a wsparcie finansowe na tyle wystaczające, że PhoneSoap pojawi się na rynku.

Pudełeczko z mechanizmem podłączamy do gniazdka, a wewnętrzny port USB pozwala na podpięcie kabelka do ładowania smartfonów. Wystarczy go zamknąć, aby stworzyć odpowiednie warunki do oświetlania urządzenia dwoma „lampami” UV-C, które według zapewnień twórców ma zlikwidować 99,99% bakterii i zarazków w mniej niż pięć minut. Cały proces jest oznaczony LEDową diodą, więc będziemy wiedzieć kiedy telefon jest gotowy do użytku. Skrzyneczka ma odpowiednią konstrukcję akustyczną, więc wszelkie powiadomienia i wiadomości na smartfonie będą słyszane nawet, gdy jest ona zamknięta.

Dosyć ważne są wymiary pudełeczka. Podawane są one w calach: pozwalają na umieszczenie smartfona węższego niż 1.2 cala i dłuższej krawędzi poniżej 6.1 cala oraz krótszej maksimum 4.1. Powinny zmieścić się wszystkie przeciętne, a nawet trochę większe modele urządzeń. Niszczyciel zanieczyszczeń kosztuje niecałe 50 dolarów. Jak często wy czyścicie swoje ekrany?

źródło: PhoneSoap.com