Stifit Fitness Tracker

Oferta trackerów aktywności na rynku jest dziś tak szeroka, że trudno producentom wyróżnić swój model na tle konkurencji, a klientom coraz częściej problem sprawia wybór najlepszego. Sporo z tych urządzeń trafia do crowdfundingu, gdzie mogą próbować zainteresować ciekawszym zakresem odczytów i niższą ceną dla pierwszych wspierających. Tę strategię zastosowali autorzy modelu Stifit, czyli kolejnego naręcznego gadżetu do monitorowania zdrowia i aktywności. Jeśli wierzyć specyfikacjom i zaprezentowanym na Indiegogo parametrom, bransoletka fitness ma być kompleksowym narzędziem.

Stifit „nie jest kolejnym trackerem aktywności, oferuje kompletną ofertę analiz fitness oraz zdrowia”. To pierwsza informacja o sportowym wearable jakie znajdziemy w crowdfundingowej kampanii. Czym więc ma skusić? Generalnie raczej tym samym co rywale, ale w nieco konkretniejszy sposób. Urządzonko ma analizować nasz trening oraz aspekty zdrowotne, ale w ramach ponad 30 różnych ćwiczeń, które są rozpoznawane przez algorytmy. Użytkownik ma w łatwiejszy sposób kolekcjonować zbiory danych i wyciągać na ich podstawie wnioski. Chodzi oczywiście o realizowanie celów sportowych i osiąganie odpowiednich efektów.

Stifit Fitness Tracker

Monitoring ma ułatwić rozumienie całego procesu aktywności i optymalizować działania w ramach stosowanych treningów. Brzmi marketingowo. Stifit chce ułatwić przetwarzanie i rozumienie danych. Intuicyjność obsługi oraz użytkowania mają tu być najważniejsze. Mamy założyć tracker na rękę i nie martwić się żadnymi ustawieniami. Dana mają docierać automatycznie na nasz smartfon. Według zapowiedzi, system rozpoznaje większość ćwiczeń i dyscyplin. Od treningu na jednośladzie, przez pływanie, aż po tradycyjne ćwiczenia. Ważne przy tym, że monitor śledzi także metryki związane ze zdrowiem. To dosyć ważne, ponieważ trzeba wiedzieć ile i co może znieść nasz organizm. Udział w tym ma brać naręczne badanie EKG.

Stifit analizuje poziom tlenu we krwi, wypoczynek (czyli również regenerację), kalorie, pracę serca, zmęczenie (unikanie przeciążeń i kontuzji) oraz BMI/BMR. Tworzony ma być tutaj profil użytkownika, czyli obraz jego sytuacji pod względem prowadzonej aktywności, zdrowia i rezultatów. Przy okazji wszystko można integrować z agregatami zdrowia Google Fit i Apple Zdrowie, więc korelacja innych danych będzie jeszcze szersza. Stifit Sport Tracker to chyba po prostu kolejny, nieźle wyposażony gadżet fitness z niezłą bazą ćwiczeń. Chyba właśnie tu upatrywałbym najlepszych cech. Polecam zajrzeć na Indiegogo, gdzie poszczególne ćwiczenia są opisane konkretniej.

źródło: Indiegogo