Mamy kolejny piątek, a więc czas na przegląd ostatnich siedmiu dni w najnowszych technologiach. Od ponad trzystu tygodni podsumowuję rynek i subiektywnie wybieram najciekawsze premiery i zapowiedzi. Blogową uwagę skupiam na przenośnych i ubieralnych urządzeniach, Internecie Rzeczy, smart domu, czy nowych rozwiązaniach. Wszystko w tematycznych sekcjach, z kilkoma kącikami ciekawostek i przekierowaniami do zestawień publikowanych w ciągu tygodnia. #TechMix vol. 343 to dwudziesty szósty tydzień 2024 roku, a w nim m.in.:

  • TechMix 342 Logitech MX Ink
    Zobacz też poprzedni #TechMix vol. 342 – Logitech MX Ink (foto: logitech.com)

    Samsung zapowiada datę Galaxy Unpacked

  • Motorola prezentuje składane Razr 50 i 50 Ultra
  • w Szanghaju odbywa się Mobile World Congress
  • jest pierwszy retro serwis streamingowy dla iPhone’ów (App Store po zmianach)
  • OnePlus z nową technologią dla baterii

Zapraszam do przeglądu ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 22-28.06.2024 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).


1. #PstryknięteFonem

Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a że amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych smartfonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na Insta, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):

Zobacz więcej: cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #132

Alice Camera – MFT do smartfona

Alice Camera to już któryś podobny projekt, który ostatnio stara się rozwinąć pojęcie mobilnej fotografii. Pisałem o nim pierwszy raz kilka lat temu, gdy gadżet uruchomił zbiórkę w crowdfundingowej kampanii na Indiegogo. W końcu korpusik do telefonów i obiektywów MFT (Micro Four Third, czyli 4/3) jest gotowy do wysyłki. To okazja do przypomnienia jego zalet.

mobilna fotografia 132 Alice Camera
Alice Camera (foto: alice.camera)

W poprzednim tygodniu pisałem o bardzo zbliżonym funkcyjnie urządzeniu. O SwitchLens poczytacie szerzej w przekierowaniu do przeglądu vol. 131 (u góry). Widać go zresztą na załączonej na początku miniaturce. Alice Camera działa na podobnej zasadzie. Photogram z Londynu proponuje aparat MFT/M43 z przetwarzaniem komputerowym przez AI dostępne w aplikacji na smartfonie. Oczywiście podnosząc przy okazji komfort użytkowania zestawu (telefon z wygodniejszym body).

Nie recenzuję jednostki, więc wylistuję jedynie jej najciekawsze cechy (które na papierze wyglądają atrakcyjnie). Nie ukrywam, że chciałbym kiedyś zbadać taką propozycję osobiście. Co konkretnego oferuje Alice Camera? Poczytacie w przeglądzie tygodnia (link dodany wcześniej).


2. Honor AI Defocus Eye Protection i AI Deepfake Detection (projekt tygodnia)

W projektach tygodnia staram się dodawać rozwiązania innowacyjne i unikatowe. Ostatnio w takich brylują głównie marki z Chin. Nie dość, że próbują włączyć się do walki z największymi firmami w branży to jeszcze nakręcają się sporą konkurencją wewnątrz Państwa Środka. W trakcie trwających w Szanghaju targów Mobile World Congress marka Honor zapowiedziała ciekawe rozwiązania bazujące na algorytmach Sztucznej Inteligencji (co ostatnio nie tylko modne, ale konieczne, by rywalizować z innymi o uwagę klienta).

Oba nowe rozwiązania mają działać on-device, czyli bezpośrednio na smartfonach. AI Defocus Eye Protection i AI Deepfake Detection to narzędzia chroniące użytkownika. Zaraz wyjaśnię co zaoferują.

Honor AI Defocus Eye Protection
Honor AI Defocus Eye Protection (foto: mwcshanghai.com)

AI Defocus Eye Protection to software’owe rozwiązania do walki z krótkowzrocznością, a więc „schorzeniem” (tak je określam) cywilizacyjnym, którego jednym ze źródeł są właśnie smartfony. Już od lat wielu producentów dodaje różnorakie filtry światła niebieskiego, czy dynamiczne ściemnianie, by chronić nasz wzrok. AI Defocus Eye Protection podejdzie do tematu walki z wadami wzroku znacznie konkretniej. Sztuczna Inteligencja ma tu symulować efekt rozmycia na peryferiach, by pomóc oczom lepiej widzieć w obszarze centralnym. Efektem będzie zmiana percepcji wzrokowej, która ograniczy proces postawania krótkowzroczności. Honor przeprowadził nawet badania dla swojego AI i podał konkretne wyniki niwelowania zagrożenia. Według ich analiz 25-minutowe użytkowanie smartfona z Eye Protection ograniczał „przejściową” krótkowzroczność użytkowników średnio o 13°.

AI Deepfake Detection zajmie się z kolei wykrywaniem manipilowanych algorytmami AI deep fake’ów, które często mylą, wprowadzają w błąd i służą cyberprzestępcom do wyłudzania danych i dostęp do prywatnych informacji. Narzędzia Honor mają analizować klatka po klatce treści, których ludzkie oko nie dostrzeże. Producent podaje, że oprogramowanie wytrenowano na materiałach służących do scamu. Algorytmy mają dzięki temu rozpoznawać scam już po trzech sekundach i ostrzegać komunikatami pop-up na temat ewentualnego zagrożenia.


Kącik liczb tygodnia:

  • 343 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
  • 1853 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ok. pięć lat)
  • 10124 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
  • 6100 mAh – aż taką pojemność ma bateria nowej generacji w OnePlus Ace 3 Pro
  • 80% nawet po 4 latach – taką pojemność ma utrzymać nowa bateria w OnePlus Ace 3 Pro
  • 23x – tyle razy lepszą gęstość ma bateria w OnePlus Ace 3 Pro
  • 10600 mAh – takiej pojemności baterię otrzyma Ulefone Armor 27T Pro
  • 10.07.2024 odbędzie się prezentacja produktowa Samsung Galaxy Unpacked (potencjalne premiery składanych smartfonów Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6, ale też zegarków serii Galaxy Watch7 i Ultra, tabletów Galaxy Tab S10, słuchawek Galaxy Buds 3 i pierścienia Galaxy Ring
  • 15 mln – taką społeczność zbudowała już w swojej grupie marka Realme
  • 25.06 – do tego dnia marka Honor celebrowała roczną obecność na polskim rynku (pochwalono się aż 259% wzrostem sprzedaży smartfonów linii Magic)
  • 16-17.07.2024 – w tych dniach odbędą się promki Amazon Prime Day
  • 100-150€ – aż o tyle wzrosną ceny Galaxy Z Flipów 6 (Względem poprzedników)

  • 600 000 – taką wytrzymałość powtórzeń posiada mechanizm składania w smartfonach Motorola Razr 50 (już piątej generacji telefonów marki należącej do Lenovo)
  • 3.4GHz – do takiej częstotliwości ma zostać podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w nadchodzącym Red Magic 9 Pro (rdzeń Cortex-X4 w normalnej wersji chipa dysponuje 3.3GHz). GPU podkręcono o 10%
  • 2026 – do tego roku (śladem UE) także w Indiach producenci smartfonów będą musieli oferować port w standardzie USB-C (ujednolicając zasady)
  • 15% – o tyle Valve obniżyło ceny Steam Decków (1. gen) w promce do 11 lipca (297$ za model 64 GB i 382$ za wariant z 512 GB PCIe NVMe SSD
  • 24GB/1TB – nawet taką pamięć otrzyma OnePlus Ace 3 Pro (Chiny)
  • 32 – w tylu europejskich krajach Apple udostępniło oprogramowanie elf Service Repair Diagnostics do samodzielnych napraw iPhone’ów
  • 26-28.06.2024 – w tych dniach odbyły się targi MWC w Szanghaju
  • 9.9 mm – poniżej tej grubości profil otrzyma kolejny „składak” marki Honor (model Magic v3). Ma być smuklejszy od poprzednika, ale nie wiadomo o ile dokładnie
  • 12% – o tyle więcej światła mają „łapać” nowe generacje sensorów Samsunga (200-megapikselowe ISOCELL HP9) z 1/1.4″, filtrem RGB i pikselami 0.56 μm

3. Motorola Razr 50 i Razr 50 Ultra (smartfon tygodnia)

Motorola Razr 50 Ultra
Motorola Razr 50 Ultra (foto: lenovo.com)

To już piąta generacja flip-phone’ów ze składanym ekranem od Motoroli. Tegoroczny duet Razr 50 i Razr 50 Ultra zaciera różnice między jednostkami, szczególnie w obszarze zewnętrznego ekranu. Należąca do Lenovo marka postanowiła dać klientom wybór odnośnie potencjału wnętrza, ale już bez kompromisów w kwestii panelu na klapce. To właśnie on przejmuje część funkcji Android, by sensowne było ograniczanie otwierania gadżetu (mechanizm wytrzyma do 600 tys. powtórzeń, ale chodzi o koncepcję wykorzystania formatu). Motorola nie produkuje większych telefonów w składanej formie, więc skupia uwagę na rozwoju foldable w wersji flip. Dzięki temu ich modele wydają się jednymi z ciekawszych. W najnowszej propozycji odświeżono podzespoły i ulepszono nieco zestaw aparatów, które ponownie są „oblewane” wyświetlaczami.

Czytaj więcej:

4. Google Gemini w Razr 50 (aplikacja tygodnia)

Motorola Razr 50 GeminiPozostanę jeszcze chwilkę przy nowych Razr 50. Motorola wpadła na pomysł, by w złożony formacie zaoferować na klapce rozwiązania Gemini od Google, czyli algorytmy nowych modeli Sztucznej Inteligencji. Rozwiązanie trafia już do Androidów, ale w Razr ma być przystosowane do mniejszego panelu, gdzie użytkowanie tego typu narzędzi jest faktycznie sensowniejsze (a przynajmniej bardziej zrozumiałe, gdy mamy nieco mniej przestrzeni roboczej). Razr 50 i Razr 50 Ultra otrzymają trzy miesiące bezpłatnego dostępu do maksymalnego pakietu AI od Google. Mowa o Google One AI Premium w skład którego wchodzi Gemini Advanced. AI na mniejszym ekranie otrzyma sporo rozwiązań od Google, by zwiększyć praktyczność mniejszej ekranu. Więcej o tym napisałem w artykule dot. serii Razr 50 (link punkt wyżej).


Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:

Nie sposób napisać o wszystkich premierach tygodnia, zwłaszcza w tygodniu wielkich targów elektroniki użytkowej. Od trzysetnego TechMixa lista będzie rozwijana o wyjątkowe cechy wybranych przeze mnie urządzeń (w nawiasach). Same nazwy nie muszą wiele mówić, a z jakiejś uwagi na tej liście sprzęt się znalazł. O wybranych jednostkach nieco więcej w przeglądzie najciekawszych premier targów IFA (link podałem kilka podpunktów wyżej).

  • smartfon OnePlus Ace 3 Pro (Chiny)
  • tablet OnePlus Pad Pro (Chiny)
  • tablet vivo Pad3 – niższa wariacja od marcowego Pro (Chiny)
  • smartfon OnePlus Nord CE4 Lite 5G (Polska)
  • aplikacja Final Cut Camera dla iPhone’ów
  • budżetowy smartfon Realme C61 (Indie)
  • składane Moto Razr 50 i 50 Ultra
  • Motorola Moto G85 5G (Europa)
  • lokalizator Motorola Moto Tag
  • smartfony Honor Play 60 Plus z baterią 6000 mAh (Chiny)
  • smartfon ZTE Voyage 3D z ekranem 3D bez okularów (Chiny)
  • czytniki Onyx Boox Go 10.3 i Go Color 7 (międzynarodowo)
  • głośnik UE Everboom unoszący się na wodzie
  • PRZECIEK: HMD Tab Lite ma być budżetowym tabletem w wersji cellular
  • ZAPOWIEDŹ: wkrótce premiera wzmocnionego Doogee V40 Pro z aparatem 200 mpx
  • ZAPOWIEDŹ: 3 lipca gamingowy Red Magic 9S Pro (Chiny)
  • ZAPOWIEDŹ: w lipcu premiera Realme GT 6 Pro
  • ZAPOWIEDŹ: w lipcu premiera iQOO Neo9S Pro+ (Chiny)
  • ZAPOWIEDŹ: 13 sierpnia event Made by Google (potencjalne premiery Pixela 9, Pixela 9 Pro, Pixela 9 Pro XL, a być może nawet składanego Pixel 9 Pro Fold i smart zegarka Pixel Watch 3


5. Envision – smart lornetka (crowdfunding tygodnia):

Crowdfunding to miejsce, w którym unikatowe gadżety próbują zainteresować odbiorców swoimi nietypowymi koncepcjami. Tu zawsze nieco łatwiej start-upom o środki na dalszą realizację projektów. Envision to inteligentna lornetka, w której znajdziemy rozwiązania Rzeczywistości Rozszerzonej. Podobne zdolności zyskały niedawno smart teleskopy, a teraz obraz widziany przez optykę lornetki zostanie wzbogacony o informacje opisujące obraz. Unistellar przygotował swój model we współpracy z Nikon (w kwestii optyki). Z kolei oprogramowaniem Augmented Reality Precision Orientation System zajął się sam start-up. Rozszerza on obraz o kontekstowe ciekawostki. Potencjał jest tu ogromny, bo przecież wszystko zależne po prostu od algorytmów rozpoznających obiekty. To nie pierwszy taki gadżet na rynku, ale przedstawione wcześniej AX Vision (od Swarovski Optik z apką Brid ID) rozpoznawały głównie ptaki. W lornetce Envision jest ponad milion różnych i krajobrazów na szlakach turystycznych. Do tego również rozpoznawanie konstelacji gwiezdnych.

Lornetka współpracuje z systemem GPS do precyzyjnego pozycjonowania. Ułatwia on namierzanie obiektów w czterech trybach eksploracji. Są tu opcje rozpoznawania miejsc, ale też nawigacji po terenie na podstawie obserwowanego terenu. We wczesnej fazie zbiórki na Kickstarterze gadżet jest tańszy nawet o połowę (za 599$). Potencjalni inwestorzy muszę być jednak cierpliwi, bo plany realizacji dopiero w grudniu 2025 roku.

6. Wahoo Trackr Heart Rate (wearable tygodnia)

Mimo licznych i coraz bardziej zaawansowanych modeli sportowych zegarków, na rynku trackerów aktywności wciąż jest miejsce dla czujników na klatkę piersiową. To moduły o innej charakterystyce i często większe precyzji odczytów danych z pracy serca. Wahoo Fitness wprowadza do sprzedaży kolejną generację swojego monitora w tym formacie. Trackr Heart Rate oferuje ładowanie akumulatorka (zamiast standardowej bateryjki) i nawet do 100 godzin pracy. Największą zaletą będzie zatem łatwe uzupełnienie energii, a nie rozkręcanie obudowy śrubokręcikiem. Gadżety na wymienne baterie traktuję jako zabytki z archaicznym rozwiązaniem zasilania.


Wahoo musiało przedstawić tę zmianę możliwie pozytywnie, więc zaznaczyło, że nowy system ładowania będzie przyjaźniejszy środowisku (z uwagi na brak konieczności wymiany bateryjek, które trzeba przecież utylizować znacznie częściej niż sam tracker. Myślę, że i tak ważniejsze ulepszenia Trackr Heart Rate dotyczą samej pracy monitora. Wahoo poprawiło algorytmy odczytów. Mają precyzyjniej mierzyć pracę serca. Wśród poprawek da się też zauważyć zmianę mocowania gadżetu na pasku. Boczne umiejscowienie ma być bardziej komfortowe. W specyfikacjach znalazłem kompatybilność z ANT+, łączność Bluetooth dla wielu urządzeń (m.in. maszyn indoorowych, czy smart zegarków i wielu aplikacji fitness na smartfony). Całość w certyfikacji IPX7, ale nie wiem czy to upgrade względem poprzednika. Cena to 90$.

Czytaj więcej o: wearables tygodnia #119

7. OnePlus Glacier Battery (technologie tygodnia)

Pamiętacie może nowinki technologiczne dla baterii smartfonów, które proponował OnePlus przy okazji trzeciej generacji swoich Androidów? W 2016 roku chińska marka przedstawiła projekt 20W Dash Charge dla OnePlusów 3 z wyjątkowo szybkim jak na tamte czasy ładowaniem. Każdy późniejszy model tego producenta starał się oferować relatywnie szybkie ładowanie. Teraz firma zapowiada kolejne rewolucje w ramach akumulatorów. OnePlus Ace 3 Pro (debiutujący w Chinach) ma otrzymać OnePlus Glacier Battery, które opracowano wspólnie z CATL.

OnePlus Ace 3 Pro
OnePlus Ace 3 Pro (foto: OnePlus na Weibo)

Na chińskim Weibo pojawiły się zapowiedzi nowych technologii dla baterii telefonów OnePlus. Na razie nie zdradzają specjalnie wiele, ale „ptaszki ćwierkają”, że stworzono nową baterię o wyjątkowych właściwościach dzięki zastosowaniu „krzemowych elektrod ujemnych”. Nic na ten temat nie wiem, więc i tłumaczenie rozwiązań dość swobodne. Generalnie, baterie w nadchodzącym OnePlus mają mieć większą gęstość (czyli i przechowalność energetyczną), a także szybkie uzupełnianie energii. Z przecieków wynika, że OnePlus Ace 3 Pro miałby dysponować aż 6100 mAh i ładowaniem 100W (powyżej przeciętnej w aktualnych standardach).

Dla uzupełnienia podam jeszcze pozostałe parametry smartfona. Wszystkie robią wrażenie. Nowy model to potwór! W tej odmianie zaciera różnice z flagowym OnePlus 12. Czy ten telefon trafi pod inną nazwą do Europy? Nie wiem. Międzynarodowym odpowiednikiem OnePlus Ace 3 był OnePlus 12R. Może globalny Ace 3 Pro to 12R Pro?

  • ekran: OLED 6.78″ w technologii 8T LTPO, dynamicznym odświeżaniem 1-120Hz i jasnością szczytową aż 4500 nitów (panel z delikatnymi bocznymi zakrzywieniami)
  • chip: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 z Adreno 750
  • konfiguracje: do 24 GB RAM (LPDDR5X) i 1TB na dane (UFS 4.0)
  • foto: 50 mpx z f/1.8 i OIS + 8 mpx (ultra wide) + 2 mpx (do makro
  • selfie: 16 mega z f/2.4
  • bateria: 6100 mAh z ładowaniem 100W (80% pojemności nawet po 4 latach)
  • łączność: Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, 5G
  • chłodzenie: pasywne 9126mm² VC (o 36% lepsze względem Ace 2 Pro)
  • system: Android 14 z nakładką ColorOS 14
  • cena OnePlus Ace 3 Pro: od 3199 juanów (12/2456 GB), czyli ok. 450$ (po przewalutowaniu)

Kącik ciekawostek tygodnia:

Na plus:

  • Apple opracowuje tańszą wersję headsetu Vision Pro, który korzystałby z mocy obliczeniowej podpiętego iPhone’a lub Maca. Gogle miałyby zadebiutować pod koniec 2025 roku | wg Kuo
  • androidowa wersja YouTube otrzymuje tryb timera (tzw. sleep mode)
  • seria Redmi Note 14 Pro zrezygnuje z sensorów 200 mpx (na rzecz lepiej zoptymalizowanych 50 mpx). Matryce 200 mega w tańszych odmianach nie są idealne | wg Digital Chat Station
  • potwierdziły się informacje na temat chipa dla zegarków Galaxy Watch7 (na stronach Amazona zauważono dane na temat układu Exynos W1000). Pojawi się też nowy BioActive Sensor 2
  • w betach iOS 18 widać już działanie standardu RCS dla wiadomości
  • Nothing zwiastuje odkręcone „plecki” w nadchodzącym CMF Phone 1

Na minus:

  • Spotify zmienia pakiet podstawowy w USA (teraz to dawne Premium, ale bez audiobooków)
  • Apple Intelligence nie trafi do użytkowników na terenie Unii Europejskiej (przez problemy regulacyjne z ustawą o rynkach cyfrowych DMA). To samo się tyczy rozwiązań iPhone Mirroring oraz SharePlay Screen Sharing
  • pracownicy rządowi w USA mają natychmiast zaktualizować swoje Pixele z uwagi na poważne bugi Androida (prawdopodobnie pozostali użytkownicy też powinni)
  • najnowsze informacje wskazują, że seria Galaxy S25 można korzystać z aż trzech opcji procesorów: Dimensity 9400, Exynosa 2500 i Snapdragona 8 Gen 4

Neutralne:

  • iOS 18 beta 2 i iPadOS 18 beta 2 zaoferują wsparcie dla alternatywnych sklepików na terenie EU (publiczne edycje tych firmware’ów dotrą w lipcu)
  • Apple rozważa współpracę z Meta, Perplexity lub Anthropic przy partnerstwie AI (amerykańska spółka szuka partnera do rozwiązań Sztucznej Inteligencji | wg The Wall Street Journal
  • Apple szuka partnera do AI na terenie Chin, gdzie chatbot musi otrzymać pozwolenie rządu na funkcjonowanie na obszarze Państwa Środka (aktualne rozmowy z Baidu, Alibaba Group i Baichuan AI nie zakończyły się powodzeniem)

8. SwitchBot Universal Remote (smart home tygodnia)

Sterowanie inteligentnym domem bywa irytujące. Jeśli nie skonfigurowaliśmy odpowiednio funkcji i scen, nie rozmieściliśmy po mieszkaniu wygodnych przełączników lub nie ogarnęliśmy systemu głosowej obsługi to pozostaje korzystanie z aplikacji i paneli typu smart display. Jakiś czas temu powstawały uniwersalne piloty do kontroli domowej elektroniki. Z ich poziomem przyjęcia różnie było. Mimo tego SwitchBot postanowił zaoferować własny wariant takiego gadżetu.

SwitchBot Universal Remote połączy cechy klasycznego pilota z tym inteligentnym. Ma być jednym urządzeniem do kontroli wszystkim, co mamy w mieszkaniu. Oczywiście zakładając, że korzystamy z ekosystemu marki SwitchBot. Pilot otrzymał ekran, zestaw przycisków oraz port IR, by uwzględnić sprzęt na podczerwień. W teorii, w odpowiednio wyposażonym domu powinniśmy móc sterować telewizorami, odtwarzaczami multimedialnymi, oświetleniem, głośnikami, czy smart modułami (wraz ze spersonalizowanymi scenami). Więcej o gadżecie w smartdomowym przeglądzie tygodnia.

Czytaj więcej o: smart home tygodnia #109

9. Antstream Arcade (gaming tygodnia):

Serwisy do strumieniowania gier kojarzymy z kilku większych platform. Głównie GeForce Now, Amazon Luna (niedawno debiutującego na polskim rynku), czy usług dla Xboxa lub PlayStation. W sieci są też alternatywne propozycje o znacznie mniejszych zasięga, ale i mocniej ograniczonych bibliotekach gier. Antstream Arcade proponuje swoje usługi dla tytułów retro. Twórcy ogłosili, że od 27 czerwca baza będzie dostępna w ramach zewnętrznego/alternatywnego „sklepiku” dla iOS. W sumie w katalogu ma być ponad 1300 pozycji, a więc całkiem spora dawka oldschoolowych propozycji. W bazie widzę gry z Atari, Commodore 64, DOS, czy automatów. Jest nawet kilka tytułów dla Playstation 1.

Lubicie starsze gierki? No to właśnie pojawia się okazja do sprawdzenia biblioteki nieco taniej. Na start Arcade ma oferować swoją bazę za 4$ miesięcznie (normalnie ma być 5$) lub 30$ za roczny dostęp (normalnie 40$). Wszystkie w streamingu.

Zobacz też: mobilne granie #155

10. GeForce Now w pakiecie Ultimate (testy tygodnia)

Michał Sitnik GeForce Now (2)Czas na długo zapowiadany test usług GeForce Now w pakiecie Ultimate. Moje gamingowe przeglądy w sekcji streamingowej już od wielu miesięcy uwzględniają coczwartkowe aktualizacje katalogu GeForce Now. Czas na ocenę usługi NVIDIA. Od jakiegoś czasu grałem w chmurze na kilku różnych urządzeniach.

Przyjrzałem się możliwościom i jakości gry w ramach cloud gamingu. Sprawdziłem zabawę mobilnie, na ekranie telewizora, ale też samego komputera. GFN oceniałem z perspektywy zwolennika strumieniowania gier. Wciąż widzę w nim ogromny potencjał. Jak w moich oczach wypadł GeForce Now Ultimate? Przygotowałem spory artykuł na temat platformy. Kilka uwag, dostrzeżone zalety, ale też kilka spraw, które twórcy powinni w najbliższym czasie rozwiązać, by nie podzielić losów Google Stadia.

Czytaj więcej o: Mój test serwisu GeForce Now (Ultimate)


O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co ciekawego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!