La Liga

Oj mamy końcówkę sezonu w La Liga! Jestem fanem jednego z hiszpańskich klubów, więc z ciekawości zerknąłem w aplikacje na smartwatche. Okazuje się, że swoją oficjalną apkę na zegarki Gear S2 ma liga hiszpańska. Programików na koreański zegarek nie ma zbyt wiele, więc tym bardziej trzeba docenić obecność programiku na owej platformie. Naręcznej wersji wyników nie ma na żadnym innym smart zegarku, więc jest to exclusive dla Gear S2.

Zostało 5 kolejek do końca La Ligi i zapowiadają się one bardzo ciekawie. Najtrudniejszy kalendarz ma chyba Real, ale motywacji mu nie zabraknie. Jeszcze miesiąc temu Królewscy mieli 12 punktów straty, dziś tylko jeden do liderującej Barcy (eqsequo z Atleti). Za chwilę zaczyna Barcelona w Deportivo, a kończy Real z Villarealem. Do tego trzeci team – Los Colchoneros – mają jednocześnie trudny wyjazd na San Mamés w Bilbao, więc pierwsza trójka może się dziś całkowicie odwrócić.

La Liga Gear S2

Wrócę do samej aplikacji. Programik służy wyłącznie do śledzenia wyników, więc można liczyć na powiadomienia dotyczące aktualnych goli, a także podgląd w sytuację w tabeli. Zapewne można też wybrać ulubiony klub i śledzić jego losy dokładniej. Wszystko jest oczywiście dostosowane do interfejsu Gear S2, czyli obrotowego pierścienia, ułatwiającego poruszanie się po menu. Sama tabela widnieje w wersji okrągłej, co świetnie dopasowuje się do wizji Samsunga (sam stosuje identyczny przegląd aplikacji i ustawień na swoim okrągłym ekraniku).

źródło: LaLiga