smart szczoteczka soniczna Oclean X ProSegment inteligentnych szczoteczek ma już bardzo wielu przedstawicieli i to wcale nie wyłącznie pośród znanych z branży marek. Sporą konkurencję robią im modele od azjatyckich producentów. Oclean specjalizuje się w tych urządzeniach i ma ich w ofercie już kilka. Flagowym jest Oclean X Pro – udoskonalona wersja serii X. Głównie o dotykowy ekranik.

Oclean X Pro – czy szczoteczce potrzebny jest ekranik?

Smart szczoteczki charakteryzują się tym, że dane z czujników przesyłają do aplikacji mobilnej na smartfony. Z ich poziomu można też pozmieniać pewne ustawienia i tryby czyszczenia. Oclean X Pro też posiada wsparcie apki, ale nie chce ograniczać obsługi tylko do ekranu telefonu. Szczoteczkę zintegrowano z kolorowym wyświetlaczem, który ma być wygodną i szybszą alternatywą dla aplikacji.

Czy tak mały (prawie calowy), dotykowy wyświetlacz zastąpi ekran smartfona? Możliwość obserwowania sugestii w trakcie higieny jamy ustnej na telefonie to zaleta smart szczoteczek, ale nie zawsze zabieranie go ze sobą także do łazienki musi być konieczne. Panel na Oclean jest wystarczająco czytelny, by odczytać na nim stan szczotkowania (zakładam, że w odbiciu lustra 😉 ), czy zmienić ustawienia trybu pracy urządzenia. Wciąż apka będzie dysponować obszerniejszymi informacjami, ale sądzę, że mniejszy ekranik nie będzie tylko bajerem i do podstaw również się sprawdzi.

Wśród tych “podstaw” jest sporo różnych ustawień, m.in. poziomy siły nacisku, tryby szczotkowania (np. masaże dziąseł, gdzie głowica pracuje w zupełnie inną intensywnością), ale też podgląd stref, które wymagają dokładniejszego mycia. W trybie czuwania gadżet ma nawet mini tapetki (lub jak kto woli – tarczki) ze wskaźnikiem godziny i oczywiście stanu naładowania baterii.

Jak bardzo smart jest Oclean X Pro?

Ekranik to wyróżnik modelu X Pro, ale nie główna funkcjonalność sonicznej szczoteczki. Teraz chwila o możliwościach Oclean. Główka ma włosie DuPont Tynex i pozwala na zastosowanie:

  • trzech trybów czyszczenia (m.in. z masażem dziąseł)
  • 32 poziomy intensywności (można je ustawić na mini ekraniku)
  • wykrywanie 8-strefowej martwej strefy (dla efektywniejszego higieny zębów)
  • wbudowany zegarek (timer pomagający utrzymać poprawność czasową szczotkowania)
  • do 42 000 ruchów na minutę

Jakie poprawki w Pro względem Oclean X? Producent wydłużył czas pracy (20-40 dni zależnie od intensywności trybu), ale i ładowania (jest krótszy i wynosi 2h). Poziom sonicznych możliwości jest też zwiększony, więc w trybie maksymalnym wzrasta wydajność. Jest też do wyboru więcej kolorów obudowy. Wciąż do dyspozycji jest wspomniana wyżej aplikacja, gdzie można podejrzeć feedback w sposób bardziej szczegółowy, m.in. jak dokładnie i poprawnie szczotkujemy zęby. Aha, wydaje mi się, że warto podkreślić też odporność zgodną z normą IPX7 – można korzystać ze szczoteczki nawet pod prysznicem i dwuletnią gwarancję.

Marka Oclean bierze udział w promocjach z okazji Dnia Singla (11 listopada) i festiwalu zniżek na Aliexpress. Szczoteczki soniczne można tu zamówić ze zniżkami.

  • Oclean X Pro (zniżka 5$ przez BLIK w dniach 11 i 12 listopada lub 10$ przez Mastercard w dniu 11 listopada – w obu przypadkach powyżej kwoty 60$ – promo wygasa o godzinie 21:00)

źródło grafik: oclean, materiał przygotowany we współpracy z Aliexpress