Trwa zima, jeszcze śniegi nie ustąpiły, a mrozy dają się we znaki. Aby nie marzły nam ręce, wolimy trzymać je w rękawiczkach. Kłopotliwe jest w takich warunkach korzystanie ze smartfona lub tabletu. Jeśli nie jest zbyt zimno, niektóre ekrany reagują już na kontakt z materiałową rękawiczką. Dobrym przykładem są wyświetlacze typu super sensitive (np. Lumie), ale nie powstały jeszcze na tyle czułe ekrany, aby reagować na grube rękawice. Motocykliści, narciarze, robotnicy itp. – oni wszyscy korzystają z okrycia rąk, w których ciężko nawet czasem utrzymać telefon w ręku. Zdejmowanie ich za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z urządzenia, jest bardzo uciążliwe.

Z problemem stykają się także kierowcy motocykli, ale i snowboardziści na stokach. Ktoś w końcu rozwiązał ten problem i wcale nie przygotował specjalnej warstwy na ekran, ani nowego modelu rękawiczek. Chodzi o specjalny płyn, dzięki któremu niemal wszystko może zostać użyte do nawigacji po dotykowym wyświetlaczu. Projekt ten pokazał się właśnie na portalu Kickstarter i prezentuje swoje możliwości. Nanotips wykorzystuje nanotechnologię i pozwala na położenie warstwy pędzelkiem na dowolnych rękawiczkach (i nie tylko). Wystarczy posmarować opuszki palców rękawic i nanocząsteczki zrobią swoje.

Płyn przewodzący pozwoli na kontakt i normalne sterowanie po ekranie! Już nigdy gruba rękawica nie będzie problemem. Twórca tego genialnego wynalazku stworzył dwie wersje płynu. Czarną i przezroczystą. Ta pierwsza posłuży do powierzchni skórzanych itp., natomiast ta druga dla różnokolorowych materiałów. Nanotips Black można mieć już za ok. 20 dolarów (jako wczesny wspierający), a Nanotips Blue w cenei 27$. Na rynku można kupić różnego rodzaju rękawiczki materiałowe przystosowane do współpracy ze smartfonami lub tabletami, płyn będzie dla nich alternatywą, dzięki któremu wykorzystamy naszą ulubioną parę rękawiczek. Nie widziałem jednak nigdzie takich grubych rękawic, więc dla nich Nanotips będzie jedyną szansą.

Cały proces nakładania warstwy trwa niecałe dwie minuty. Wystarczy pędzelkiem rozsmarować płyn, a potem wysuszyć go (najlepiej suszarką do włosów). Jeden pojemniczek wystarczy na nałożenie nanocząstek na ok. 15 palców w zależności od ich wielkości (pamiętajmy, że przeważnie wystarczy posmarować trzy z nich by obsłużyć większość gestów).

źródło: Kickstarter