Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Electrolux Pure F9 łączy najlepsze cechy odkurzaczy. W jaki sposób?
hardware

Electrolux Pure F9 łączy najlepsze cechy odkurzaczy. W jaki sposób? 

Electrolux Pure F9 bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Serię polecającą najlepsze odkurzacze, rozpocznę od opisu odkurzacza pionowego. Rynek bezprzewodowych odkurzaczy zwiększa swoje udziały w sprzedaży urządzeń AGD do sprzątania, a oznacza też dużo lepsze konstrukcje niż dotychczas, zwłaszcza flagowych wyrobów. Electrolux Pure F9 to topowy model szwedzkiej marki, pokazujący, że odkurzacz z baterią może stać się głównym narzędziem do dbania o czystość wnętrza. Ergonomiczny, mocny i dokładny, a wciąż pionowy, czyli dopasowany do współczesnych potrzeb.

Electrolux Pure F9 – mobile first!

Idea “mobile first” zaczyna dominować w praktycznie wszystkich segmentach elektroniki i urządzeń. Nie inaczej jest w sekcji AGD. Pozbywanie się przewodów jest wygodne, ale często łączy się pewnymi kompromisami. Pure F9 – flagowa jednostka Electrolux – chce przekonać, że odkurzacz w pionowym formacie, z akumulatorem i hybrydowym przeznaczeniem, może wystarczyć do codziennego odkurzania domu. Nie jak dodatkowy sprzęt, ale ten główny. Taki do natychmiastowej pracy, bez dyskomfortów powodowanych składaniem i podłączaniem do prądu. Chcesz nagle wciąć się za sprzątanie i to robisz. Nie znajdujesz przeszkód zniechęcających do tego zadania. Takim stara się być Pure F9.

Electrolux Pure F9 bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Dzisiaj podejście do wygody jest takie same jak kiedyś, ale oczekujemy większej mobilności. Ta jest niejako synonimem komfortu. Electrolux jest w stanie zaoferować mobilne funkcje oraz możliwości odkurzacza przewodowego. Przyzwyczailiśmy się (zwłaszcza młode pokolenie) do pełnej bezprzewodowości. Czas docenić ją podczas sprzątania, ale bez większych ograniczeń typowych odkurzaczy na akumulator. Ładować będzie trzeba, ale coraz rzadziej. Naładowany sprzęt jest gotowy do szybkiej pracy bez “zabawy” z przewodami i ograniczaniem zasięgu ich długością. Zlikwidowano najgorsze cechy zniechęcające do pracy: wyjmowanie odkurzacza ze schowka, jego składanie i podłączanie do źródła zasilania. Electrolux stawia na zalety pełnej swobody.

Producent uznaje ten model za rewolucyjny. Poznaj jego argumenty, klikając tutaj.

Electrolux Pure F9 z przesuwnym mechanizmem

Brak przewodów to jedna z dwóch największych zalet tego typu konstrukcji. Drugą w Pure F9 jest modułowa budowa, pozwalająca na przeobrażenie odkurzacza z wersji tradycyjnej w tą w pełni mobilną, a więc ręczną. Docenią to wszyscy domownicy. Unikalny przesuwny mechanizm z modułem głównym góra/dół pozwala na efektywne i ergonomiczne odkurzanie w trudno dostępnych miejscach a wyciągany wąż dodatkowo ułatwi sprzątanie. Zasięg nie jest już przeszkodą. Najlepszą z funkcjonalności będzie jednak pełna swoboda wynikająca z mobilności, czyli opcja wzięcia Pure F9 pod pachę i zabrania go do pracy poza domem. Mam na myśli przede wszystkim sprzątanie samochodu. Pojazd odkurzymy gdzie chcemy i jak chcemy, bo nie trzeba szukać gniazdka (lub stacji benzynowej z odkurzaczem).

Electrolux Pure F9 bezprzewodowy odkurzacz pionowy
Electrolux Pure F9 – model 2 w 1: odkurzacz pionowy i odkurzacz ręczny

Bogata oferta akcesoriów przemienia pionowy odkurzacz w mobilną jednostkę do zadań specjalnych. Uniwersalność ma być istotą Pure F9.  Różnorodne zssawki to przekształcanie wyrobu w różne odmiany urządzenia i sprzątanie na różne sposoby. Ten główny, czyli układ pionowy do podłóg, również ma odpowiedni potencjał. Od góry do dołu. Od szczotki, po uchwyt. Ma dawać odczucie dobrze wykonanej roboty poprzez odpowiednią moc, ale bez zmęczenia powodowanego działaniem. Podczas odkurzania faktyczne odczuwanie wagi jest inne niż może z pozoru się wydawać. Electrolux przeliczył, że odczuwany ciężar w nadgarstku to poniżej jednego kilograma. Manewrowanie będzie lżejsze i adekwatne do przeznaczenia. W obu formach ma być wygodnie: w podręcznej oraz pionowej podczas odkurzania powierzchni. Wysokość rączki i rury jest regulowana do wzrostu użytkownika. Teleskopowy mechanizm ukryto w urządzeniu, a to nie tylko wygoda, ale też ekonomia konstrukcji.

Electrolux Pure F9 – trzy tryby pracy

Mimo, że Electrolux Pure F9 to odkurzacz z baterią, gwarantować ma aż trzy tryby pracy (wszystkie z wygodnym przełączaniem w rączce). Łączy się to z trzema mocami i oczywiście czasem pracy. Najbardziej ekonomiczna wystarczy na godzinę, średnia na pół, natomiast w wersji pełnej mocy mamy 17 minut działania. Trzeba nauczyć się zarządzać pracą sprzętu, dzięki czemu jednym podejściem możemy ogarnąć całą przestrzeń w mieszkaniu. Korzystać z akumulatora mądrze. Dostosować jego możliwości do różnych prac. Odkurzacz ma dla nas ułatwienie w postaci automatyki dobierania mocy do wykrytych powierzchni. To inteligentna część systemu, maksymalizująca czas prac na jednym ładowaniu.

Electrolux Pure F9 bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Baterię podładujemy w stacji. Trwa to sześć godzin. Nie trzeba specjalnie o tym pamiętać, bo i tak AGD jest odkładane na miejsce, gdzie uzupełnia energię. W najbardziej oszczędnym trybie pracy można odkurzyć nawet do 180 m^2. Podano też wyniki przy maksymalnej pracy. Tutaj sprzątniemy 80 m^2. Sytuację akumulatora przedstawi ekranik ze wskaźnikiem stanu baterii. Trzeba zauważyć, że mamy do czynienia z odkurzaczem o mocy tradycyjnego modelu, ale ergonomii i poręczności bezprzewodowego. Przy ocenie możliwości sprzątających urządzenia warto uwzględniać zalety mobilności, którą Electrolux dopracowuje już od 13 lat. Jako pierwszy zrezygnował z przewodów, a teraz dopracowuje swoje technologie, których efektem jest Pure F9.

Electrolux Pure F9 z filtrami

Zbiornik ma pojemność 0,7 litra, do którego trafiają brudy przez system filtra cyklonicznego. Pięciostopniowa filtracja ma gwarantować wydmuchiwanie oczyszczonego powietrza, czyli odświeżać pomieszczenie podczas odkurzania. Odkurzacz zatrzyma do 98,6% różnych pyłów. Elektroszczotka ma radzić sobie z większością powierzchni i typowych brudów, ale nie tylko z nimi. Główka jest oczywiście obrotowa i pozwala na intuicyjne manewrowanie w zakresie 180 stopni. Łatwo ten moduł regulować i skorzystać ze wspomnianej już wersji mobilnej. W trakcie odkurzania przyda się teleskopowy mechanizm oraz diody LED. Doświetlenie miejsc z trudnym dostępem światła.

Electrolux Pure F9

Diody LED są ekstra elementem całego designu. Electrolux Pure F9 został zaprojektowany w nowoczesnym, zgrabnym stylu. Wygląda ładnie i estetycznie, ukrywając mnóstwo “ficzerów” wewnątrz konstrukcji. Fajnie połączono wielozadaniowość z kształtem produktu. Większość elementów jest regulowana bez potrzeby dokładania elementów, a wyważenie pozwoliło nawet na opcję samodzielnego utrzymania się odkurzacza w pionie podczas “parkowania”. Nie musimy szukać oparcia dla AGD, gdyż jest samostojące. Tą zaletę wykorzystamy też w szafie, gdzie nie trzeba będzie instalować na ścianie żadnych dodatkowych uchwytów i ograniczać się do jednego, stałego miejsca przechowywania.

Wybrane modele Pure F9 można zakupić już od 1785 zł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o modelu odkurzacza Electrolux Pure F9, zajrzyj na stronę producenta: electrolux.pl

Wpis przygotowany we współpracy z Electrolux

Advertisement

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.