Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Realme Smart Bulb dla smart home
Android

Realme Smart Bulb dla smart home 

Realme zapowiadało, że będzie sukcesywnie rozwijać swoją ofertę urządzeń. Także w ramach inteligentnych elementów dla smart domów. W Polsce zaczęto od smart wagi, a teraz dołączy do niej równie tania smart żarówka. Realme Smrt Bulb ma dysponować większością pożądanych dziś standardów i przy tym niską ceną. To strategia chińskiej marki, mogąca

Realme Smart Bulb z LED RGB

Realme Smart BulbMoim zdaniem start ze sprzętem smart home powinien wyglądać nieco inaczej. Najlepiej zaproponować klientom od razu jakiś ekosystem. Mini, ale szerszy. Dobre byłyby tu pakiety startowe. Domyślam się, że prędzej, czy później, takie zestawy trafią do oferty Realme. Marka woli jednak demonstrować kolejne urządzenia po kolei, ale często. W ten sposób będzie dozować przekaz przez dłuższy czas.

Smart żarówki to zwykle (obok smart gniazdek) pierwsze smart gadżety w naszych mieszkaniach. Od tego zaczynamy budowanie sterowania. Smart Bulb od Realme pod względem specyfikacji wygląda dobrze. Zebrałem na szybko najważniejsze (większość w obrębie norm):

  • kolorowe diody RGB (16 mln kolorów)
  • 9W, czyli ekwiwalent klasycznej 60W
  • 25 tys. godzin żywotności
  • temperatura w zakresie 1700-6500 K
  • regulowane natężenie światła
  • własna aplikacja Realme Link (chyba tylko Android?)
  • integracja z Google Home i Alexą (m.in. sterowanie głosowe i sceny)
  • domyślam się, że z Wi-Fi (choć tego nie podano)
  • cena: 79 zł

Całkiem całkiem. Najważniejsze, że jest opcja powiązania z platformami Google i Amazona. Teoretycznie dwiema najpopularniejszymi obecnie jeśli wziąć pod uwagę współpracę z komendami głosowymi. W przypadku obu wciąż czekamy na aktywację polskiego języka (w przypadku Google można wykorzystać polecenia w naszym języku przez smartfon, ale wygodniejsze w mieszkaniu są komendy kierowane bezpośrednio do smart głośników). Nie widzę apki na iOS, czyżby na razie tylko sam Android?

źródło: realme

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.