Marka Wyze, która znana jest głównie z tego, że oferuje przystępne cenowo, esencjonalne produkty do smart domów, przedstawia właśnie kolejną propozycję. Tym razem do oferty dorzuci inteligentny robot sprzątający. Wyze Robot Vacuum ma dysponować funkcjami premium, ale kosztować o wiele mniej od rynkowych standardów. To oczywiście cecha charakterystyczna wyrobów Wyze. Firma chce to postrzeganie utrzymać.

Wyze Robot Vacuum – opcje

Wyze Robot VacuumOfensywa produktowa Wyze trwa. W przeciągu roku marka wprowadziła mnóstwo rozwiązań w ramach smart home i wszystkie w dobrej cenie. Zbudowanie inteligentnej sieci opartej o ich produkty ma sens, tym większy, im więcej modułów firma oferuje w ekosystemie. Segment autonomicznych odkurzaczy jest już zagospodarowany, a w dodatku atakują chińskie roboty, ale Wyze to nie zraża. Tworzą własną serię, by przyciągać nowych klientów, a ci widząc pozostałe rozwiązania, być może zechcą dodawać wszystko w ramach jednej marki.

Wyze Robot Vacuum ma dotrzeć na rynek w styczniu. Oczywiście z bazą smart funkcji. Będzie wyposażony w moduł mapujący przestrzeń pokoju do optymalnego odkurzania podłogi. Nie zabraknie standardowego harmonogramowania pracy, unikania przez odkurzacz wirtualnych ścian, by zabezpieczyć miejsca, w których nie chcemy pracy urządzenia. Zadbano też o specjalny cichszy tryb. Kształt oczywiście okrągły. Pod względem designu nie będzie nic szczególnego, ale tu akurat ma tu chyba najmniejsze znaczenie.

Wyze Robot Vacuum

Wyze Robot Vacuum ma być tańszy

Zakres funkcji Wyze niczym nie zaskoczy. Wielu rywali oferuje podobne możliwości wraz z aplikacją mobilną na smartfony, która służy do kontrolowania i zarządzania robotem. Wyze Robot Vacuum ma to wszystko posiadać, ale kosztować mniej. High-endowy potencjał (naturalnie jeszcze nie ten topowy) wyceniono na 249$, a w przedsprzedaży nawet 50 dolarów mniej. W cenie jest mapowanie SLAM (Simultaneous Location and Mapping) ze skanowaniem 2016 punktów dystansu. Jest nawet wsparcie radaru LiDAR.

Oprócz możliwości kierowania odkurzacza do konkretnych pokojów, Wyze chce też dać szansę na określanie dokładnych obszarów do sprzątania. Jeśli chodzi o ssanie to 2100 Pascali to niezła moc. Ma w sumie trzy poziomy, by dostosować odkurzanie do podłoża. Ładowanie trwa 3.5 godziny, natomiast maksymalny czas działania to 110 minut. To w sumie najważniejsze parametry odkurzacza. Wygląda naprawdę nieźle, szczególnie w stosunku do zaproponowanej ceny. Jest budżetowo, ale z pełnym pakietem najważniejszych funkcji.

źródło: wyze.com