Na rynku znajdziemy dwa rodzaje inteligentnych wag. Te tańsze, które przekazują tylko podstawowy przekaz, jak i te droższe, w których zakres odczytów jest znacznie szerszy i obejmuje też pokazywanie składu ciała. Wyze – w swoim stylu – spróbuje dostarczyć te lepsze funkcje w akceptowalnym progu cenowym. To strategia, która pozwala firmie przebić się ze swoją ofertą inteligentnych modułów do smart domu, ale też stale rozszerzać portfolio wyrobów. Wyze Scale zaprezentowano wczoraj. W tym samym dniu przedstawiono też Wyze Band, które pozwoli zintegrować dane z aktywności z przekazem z wagi.

Wyze Scale smart waga

 

Wyze Scale ze składem ciała

Czujniki kompozycji składu ciała były dotąd domeną droższych, bardziej zaawansowanych modeli smart wag. Wyze Scale chce dostarczyć te opcje w standardzie i za sporo niższą cenę. Inteligentną wagę wyceniono tylko na 20 dolarów, a potrafi podać nie tylko BMI, ale też zawartość procentową tłuszczu (także trzewnego), tkankę beztłuszczową, masę mięśni oraz kości, zawartość procentową wody w ciele, a także tętno. Wszystko prześle do aplikacji na smartfon, gdzie przejrzymy trendy i wykres, np. te dot. naszego metabolizmu. Oczywiście jest też ekranik na samym urządzeniu, ale tu pojawi się mniej niż na ekranie telefonu. To wszystko było dotąd zarezerwowane dla wag z wyższej półki. Jedynym pytaniem jest jakość pomiarów. Jeśli chodzi o liczbę profilów użytkownika to będzie ich aż osiem. Spokojnie obejmie wszystkich członków rodziny.

Wyze Scale z Google Fit i Apple Zdrowie

Myślę, że funkcją wartą podkreślenia jest integracja danych profilu Wyze z agregatami zdrowia i fitness. Producent postarał się o możliwość eksportowania zbieranych informacji do serwisów Google Fit i Apple Zdrowie, gdzie możemy korelować dane z innymi odczytami. Jeśli posiadamy urządzenia i aplikacje zbierające inne ważne metryki z naszego ciała to możliwe stanie się sprawdzanie wpływu jednych na drugie. Wzbogaci to analizy i szukanie optymalnych dróg zbijania wagi lub zwiększania masy mięśniowej. Wyżej wspomniałem, że część informacji z ruchu możemy powiązać z bransoletką Wyze Band, więc jest komplet, ale firma wyszła szerzej i dała większe pole manewru swoim klientom. Mało tego, obiecano jeszcze połączenie z platformami Fitbit i Samsung Health, ale za pewien czas (Apple Health chyba też poczeka, więc na start tylko Google Fit).

źródło: Wyze.com