Samsung dba o klientów Gearów wcześniejszych generacji. Smartwatche Gear S2 otrzymały już pomoc nowszego softu przy premierze zegarków trzeciej generacji, ale teraz zyskały kolejny nowy update. Odmiany te wciąż są w sprzedaży, więc nie wolno ich pomijać. Generalną zmianą będzie nowy, bardziej czytelny interfejs z pewniejszą jego obsługą. Może nie jest to jakaś wielka zmiana, ale posiadaczy starszych smart zegarków na pewno ucieszy (zakładając, że faktycznie poprawi użytkowanie naręcznego sprzętu). Aktualizacja dotyczy wyłącznie odmian Gear S2. Gear S3 i Sport mają własne poprawki, ale nie tym razem.

Gear S2 update 2018

Co się zmieniło? Prawie trzyletni zegarek otrzyma jedną z większych aktualizacji w ostatnim czasie. Część z użytkowników nie liczyło już chyba nawet na taką niespodziankę. Zwykle urządzenia starszych generacji otrzymują tylko drobne poprawki. Gear S2 posiądzie odświeżony interfejs (UI), m.in. ikonek dla funkcji oraz widgetów na okrągłym wyświetlaczu. Wszystko przerobiono tak, by korzystanie z zegarka było łatwiejsze i nieco szybsze. Oczywiście na początku do zmiany będzie się trzeba przyzwyczaić, ale z czasem mamy odczuć z tego korzyści.

Samsung proponuje też nowe Apps Shortcuts, czyli skróty do najczęściej używanych aplikacji. Wciąż możemy poukładać je manualnie, by mieć szybszy dostęp do ulubionych, ale teraz dodatkowo będzie to wspierane pewną automatyką. Jeśli czegoś używamy często to powędruje na początek. Quick Panel (ukryty na dole) z szybkimi ustawieniami będzie teraz dostępny z poziomu każdego widoku lub aktywnej aplikacji. Już nie tylko na ekranie głównym, czyli tarczce. Developer przygotował też kilka poprawek dla apki Health. Informacje o tętnie i tempie będą teraz widoczne w widoku quick glance. Otrzymamy też szybszy dostęp do ulubionych ćwiczeń przez nowy widget Multi-Workout. Przypominanie o ruchu przy dłuższej nieaktywności podsunie opcję stretchingu zamiast tylko spaceru.

Gear S2 Health 2018

Prezentacja tętna z Gear S2 w widoku filmików treningowych na większym ekranie.

Jeśli posiadamy więcej urządzeń Samsunga to teraz aktywność będziemy mogli obserwować na większych ekranach, np. smartfona lub Samsung TV (tutaj w opcji z filmikami treningowymi otrzymamy podgląd tętna). Fajnie też, że Gear S2 będzie w końcu umożliwiał kontrolę gogli Gear VR z aplikacją Gear VR controller. Na smartwatch można też wgrać programik PPT Controller, by przesuwać slajdy w PowerPoint bezpośrednio na nadgarstku. Pomocne mogą być też nowe poranne informacje pogodowe, dzięki którym będzie można lepiej zaplanować treningi. Sporo jak na starszy gadżet, prawda? Nie wiem, czy poczujemy jakbyśmy nosili na ręce nowy zegarek, ale zawsze to przyjemnie wiedzieć, że nasze urządzenie wciąż może być lepsze.

źródło: Samsung.com