Seria zegarków Vivomove od Garmin ma już ze sześć lat. To hybrydowe smartwatche, których wygląd nie zdradza inteligentnego wyposażenia. Powstało ich już kilka generacji, a cechą charakterystyczną większości z nich jest dodatkowy wyświetlacz wkomponowany w klasyczny cyferblat. Na CES 2022 pokazał najnowszy model – Vivomove Sport. Znajdziemy w nim wiele sportowych funkcji Garmina, ale w bardziej stylowym wydaniu.

Garmin Vivomove Sport hybrydowy smartwatch fitness

Garmin Vivomove Sport z mini OLED

Klasyczne odmiany smart zegarków też cieszą się zainteresowaniem. Miłośnicy tradycyjnego modelu naręcznych czasomierzy również liczą na inteligentne dodatki. Hybrydy są w stanie dostarczyć podstawowy zestaw takich opcji bez rezygnacji ze wskazówek. Garmin Vivomove Sport ma na pokładzie wiele ze swoich algorytmów fitness oraz komplet niezbędnych czujników do monitorowania aktywności i odczytów witalnych.

Jak się pewnie domyślacie, zestaw możliwości w modelu na 2022 jest najbogatszy w historii linii Vivomove. Od „Body Battery”, aż po śledzenie cyklów menstruacyjnych. Dane fitness odczytamy na niewielkim ekraniku, który pojawia się dopiero po dotknięciu szkiełka (wskazówki odsłonią wtedy przekaz). Nie da on aż tylu informacji, jak bogatsze Garminy, ale do podstawowych analiz wystarczy. To połączenie eleganckiego designu z trackerem fitness. Raczej do okazjonalnego treningu. Przydatne rozszerzenie ponadczasowego formatu. Tak bym to ujął. To ogólna cecha wszystkich hybryd. Przewagą Garmina jest dodanie ekraniku i własnych technologii analiz ruchu i zdrowia.

Garmin Vivomove Sport – specyfikacje

Spróbuje jeszcze zebrać konkrety odnośnie wspomnianego wyżej zestawu możliwości. Garmin ma wieloletnie doświadczenie w temacie sensorów, algorytmów i feedbacku dla użytkownika, więc w Vivomove Sport zaproponowało maks jaki dało się w takim formacie zmieścić. Oczywiście zapis z GPS tylko przy połączeniu z telefonem (tryb Connected GPS).

  • ekran: 0.73 cala OLED (72 × 154 pikseli)
  • koperta z włókna szklanego (cztery opcje kolorystyczne wykończenia i 20 mm paski do personalizacji zegarka)
  • czujniki i analizy: krokomierz, tętno, pulsoksymetr oraz pomiary stresu, nu (zaawansowane), nawodnienia, oddechu, cykle menstruacyjne. „Body Batter” do monitorowania regeneracji
  • czas pracy: 5 dni w trybie smart (+1 dzień w trybie zegarka)
  • szczelność: zgodna z normą 5ATM
  • smart funkcje: podstawowe, m.in. przekaz o powiadomieniach, połączeniach tel., pogodzie, sterowanie muzyką
  • łączność: Bluetooth i ANT+
  • kompatybilność: iOS oraz Android
  • cena Garmin Vivomove Sport: 180

Czy Garmin Vivomove Sport ma coś wyjątkowego? Porównując z poprzednikami nie jest tego zbyt wiele (chyba, że software’owo jest zastrzyk przetwarzania danych), ale firma postanowiła odświeżyć kolekcję.

źródło: garmin