W ofercie dodatkowych mini obiektywów dla iPhone’a od Olloclip pojawił się nowy zestaw soczewek do fotografii macro. Producent jako jeden z pierwszych przygotował taki gadżet dla smartfonów, który poprawia optykę aparatu telefonów Apple, a co jakiś czas poszerza swoje produkty o kolejne komplety do fotografowania mobilnego. Tym razem będą to trzy soczewki do dużych zbliżeń, pozwalające pstrykać zdjęcia z bliska. Olloclip Macro 3-in-1 Photo Lens zostały zaprojektowane dla iPhone’a 5 i 5S.

Za niecałe 70 dolarów otrzymamy trzy ogniskowe, które umożliwią zoom 7x, 14x i nawet 21x. To dosyć porządne zbliżenia. Każdą wymieniamy w zależności od potrzeb, a wszystkie “siedzą” w specjalnej konstrukcji, tak by nie pogubić maleńkich soczewek. Pierwsza z nich jest do użytku dopiero po zdjęciu “czternastki” i będzie miała najszerszy kąt widzenia z minimalnych efektem bokeh (o nim kiedyś więcej przy okazji nowego HTC One M8). Kolejna podwaja wielokrotność przez specjalny adapter, natomiast ta najmocniejsza to już efekt, którego nie zobaczymy gołym okiem (najwęższy kąt widzenia, ale najlepszy zbliżenie).

Na około znajduje się specjalny “kołnierz” służący nie tylko do ustabilizowania zestawu (przy takim zoomie jest niezbędny), ale i lepszego rozpraszania światła. Jej zadaniem jest idealne oddalenie od obiektów w kadrze oraz mniejszych zniekształceń. W rogach pojawi się niewielkie rozmycie i zmiany obrazu, ale centralna część będzie wyostrzona idealnie. Zbliżenie 21 razy to naprawdę mocny zoom. Widać detale i szczegóły jak przez lupę. Przyda się osobom, które sprawdzają banknoty, biżuterię i inne przedmioty wymagające podglądu z bliska, czy doświadczeń dla dzieciaków.

Załączona obudowa wcale nie jest wymagana do korzystania. Zdjęcia będą też wychodzić bez niej. Nie będzie to przenośny mikroskop, ale poszerzy możliwości fotografowania smartfonem o nowe perspektywy.

źródło: olloclip.com