Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Oppo Enco X – słuchawki TWS z ANC
Android

Oppo Enco X – słuchawki TWS z ANC 

Oppo coś za często odświeża słuchawki TWS z serii Enco. Ma ich już w ofercie kilka i zaczynają mi się mylić. Model Oppo Enco X zaprezentowano podczas demonstracji pierwszych smart telewizorów chińskiej marki. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki wyposażono w aktywną redukcję szumów, Bluetooth 5.2 i dźwięk “Hi-Fi”.

Oppo Enco X z ANC

Oppo Enco X mają ANC

To nie pierwsze słuchawki true wireless stereo od Oppo, które posiadają aktywną redukcję szumów. Nie przeszkadza to jednak producentowi w szerszym zróżnicowaniu oferty w tym segmencie. Enco W51 miały dual ANC z aż sześcioma mikrofonami. Najwyraźniej udało się tu coś jeszcze dopracować. Enco X mają dostarczać doznania premium, a to dzięki współpracy z duńskim Dynaudio. Dźwięk Hi-Fi dziś ciężko osiągnąć bez aktywnej redukcji, która o wiele lepiej izoluje nas od zewnętrznych hałasów.

Podejrzewam, że akurat ANC korzystają z dokładnie tej samej technologii, która trafiła do Enco W51. To flagowy wariant, więc pod względem opcji będzie topowo (ale przy tym sensownie cenowo). Nie wiem czy jakościowo da się porównać z innymi słuchawkami w high-endowym wydaniu, ale za ok 150$ taki zestawik brzmi bardzo przyciągająco. Owszem, Oppo nie ma w tym dziale wyrobionej marki, jak spece od audio, ale właśnie po to partnerem zostało Dynaudio. Duńczycy mają podnieść opinię swoim brandem. Skupili się na dostrojeniu pracy słuchawek.

Procesem dostrajania Enco X zajął się Daniel Emontsa (Główny Specjalista ds. Akustyki). Skoro Dynaudio się tego podjęło to, albo Oppo dobrze zapłaciło, albo faktycznie słuchawki dysponują odpowiednimi parametrami. Nowe Enco mają wspomaganie systemem DBEE 3.0. Producent nie waha się stosować tu określenia Hi-Fi. ANC z dwurdzeniowym chipem pomogą, ale w razie potrzeby możemy przejść w tryb transparentny, czyli z szansą na słyszenie otoczenia bez wyjmowania słuchawek z uszu.

Oppo Enco X

Oppo Enco X z Bluetooth 5.2

Oppo Enco X wykorzystują najnowszy protokół łączności Bluetooth 5.2. Już sama piąta generacja to znaczne poprawki, ale ten standard wykorzystują już wszyscy producenci. Wersja 5.2 to kolejne poprawki (należy zakładać, że produkt z nich skorzysta). W słuchawkach jest też zestaw słuchawkowy z potrójną redukcją hałasu, więc jakość rozmów powinna być też na poziomie. Jeśli chodzi o kodeki to zastosowano też LHDC (obok AAC i SBC), więc dość nietypowo jak na TWS.

Wraz z etui Enco mają pracować łącznie ok. 20-25h godzin (zależnie od aktywnego ANC). Same słuchawki wytrzymają na jednym ładowaniu 4h (przy włączonej redukcji) Bank energii można ładować także bezprzewodowo, więc jest kolejna wygodna funkcja w zakresie atrakcyjnej ceny. Zwróciłbym jeszcze uwagę na synchronizację, a konkretnie opóźnienie. Tylko 47 ms to naprawdę super sprawa, ale chyba tylko z wybranymi modelami telefonów Oppo i tylko Androidem. Normalny lag to 94 ms.

źródło: oppo.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.