Google zapowiedziało na jesień nową aktualizację zegarkowego systemu Wear OS, ale producenci korzystający z ich platformy nie zawsze lubią czekać na wdrażanie ulepszeń i biorą sprawy w swoje ręce. Na jutro grupa Fossil zapowiedziała update określony mianem ulepszeń Wellness App dla ostatnich flagowców dla serii Fossil Gen 5, a mianowicie modeli Carlyle HR i Julianna HR. Jak sama nazwa wskazuje, skupią się na dodatkach w ramach funkcji fitnessowych.

Śledzenie snu i VO2 Max

Update wellness dla zegarków Fossil Gen 5Fossil nie chce czekać aż Google usprawni systemową apkę Google Fit i wdraża kilka nowych opcji w ramach aktualizacji Wellness. Czyżby oznaczało to, że producent nie planuje szybko wprowadzać nowej generacji pracującej na najnowszych chipach Snapdragon Wear 4100? A może chce po prostu rozwinąć potencjał posiadaczom obecnie oferowanych smartwatchów? Na pewno warto docenić za dalsze wspieranie zeszłorocznych urządzeń. Nowe funkcje fitness w zegarkach Fossila mają dotyczyć bardziej zaawansowanego śledzenia snu oraz pomiarów cardio dla biegaczy (strefy tętna przez VO2 Max). W przypadku oby chodzi o głębsze analizy pomiarów, czyli konkretniejsze odczyty przydatne do monitorowania sytuacji związanej z treningiem.

Rzekłbym tutaj, że jeśli Fossil chce utrzymać jakieś zainteresowanie swoimi zegarkami to musi wdrażać tego typu aktualizację, bo konkurencja nie śpi i stale rozwija potencjał swoich wearables (np. przez EKG, całodobowe monitorowanie tętna itd.). Bardzo ważne, że nowe opcje trackera mają być lżejsze dla baterii o nawet aż 50%. Podejrzewam, że udało się tu lepiej wykorzystać możliwości koprocesora w Snapdragonie Wear 3100. Dokonano optymalizacji zużycia energii. Jeśli chodzi o śledzenie snu to należy pamiętać, że urządzenie musi być przez całą rękę na nadgarstku, więc szybkie ładowanie baterii będzie tu miało ogromne znaczenie. Na szczęście Fossil Gen 5 obiecuje naładowanie 80% w 50 minut.

Co jeszcze ciekawego? Oprogramowanie pozwoli na budowanie własnych profili pracy pod oszczędności baterii. Spersonalizujemy sobie bardziej ustawienia, by wydłużyć czas działania smart zegarka. Te najbardziej energooszczędne ustawienia mają pozwolić na nawet 24 godziny ciągłej pracy (oczywiście z ograniczeniami).

źródło: fossil.com