Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Padrone Ring – pierścień myszką
Android

Padrone Ring – pierścień myszką 

Padrone Ring

Wierzcie lub nie, ale od kilku ładnych lat nie używam wcale myszki do komputera. Przyzwyczaiłem się już do gładzika i pilota żyroskopowego do TV. Oczywiście okazjonalnie przy obcym kompie zdarza mi się pracować z tym narzędziem, ale na co dzień w ogóle go nie używam. Właśnie znalazłem chyba gadżet na moje potrzeby. Obok klawiatury Tap na dłoń dołożyłbym myszkę na palec, która właśnie pojawiła się na Indiegogo. Padrone Ring to próba przeniesienia opcji tradycyjnej myszki do smart pierścienia. Ubieralny system ma być wygodnym rozwiązaniem do pracy w terenie.

Myszka to wynalazek mający już ładnych kilka dekad. Powstało mnóstwo jej wariacji, m.in. bardziej kosmiczne edycje pod ukośny uchwyt (dla odciążenia nadgarstka). Padrone Ring chce całkowicie zmienić format i wykorzystać czujniki, a zatem koncepcję gestów. Ubieralna myszka ma przenieść większość akcji na palec, którego ruch będzie śledzony i dla konkretnych zadań rozpoznawany. Zamiast klikać przyciskami i poruszać modułem, nasze palce będą zaangażowane bardziej jak podczas pracy z trackpadem na klawiaturze. Stąd moje zainteresowanie projektem. Jestem już wytrenowany.

Padrone Ring

Wciąż potrzebna jest jakaś powierzchnia, więc praca z ekranem na udach dalej będzie taka sama (chyba, że wykorzystamy powierzchnię laptopa przed klawiaturą, ale tam na środku jest już zwykle gładzik, więc po co go dublować?). Generalnie zmieni się głównie forma interakcji, ale w zbliżonej wersji do tego co już znamy. Ma to ułatwić migrację oraz naukę obsługi gadżetu. Trudno ocenić wygodę użytkowania pierścienia tylko na podstawie filmików, ale wszystko co najważniejsze pokazują w zrozumiały sposób. Komfort współpracy z takim narzędziem to sprawa subiektywna. Wearable wykorzystuje bezprzewodową łączność Bluetooth, a akumulatorek ma starczyć na dzień prac przy jednym pełnym ładowaniu.

Pierścień nie należy do najmniejszych, ale prototyp nie jest też specjalnie przerośnięty. To leciutkie urządzonko. Waży tylko 8 gramów. Design ma mało wspólnego z biżuterią, ale nie do tego powstał. Kiedyś pewnie uda się to połączyć, a wtedy noszenie takiego wyrobu będzie miało większy sens. Na pewno Padrone Ring to bardzo efektowny pomysł na myszkę, ale czy równie efektywny? Autorzy stworzyli software dla Windowsa, Maca, ale też Androida, więc powinno udać się wykorzystać mechanizm także na smartfonach, tabletach i smart TV. W fazie crowdfundingu można zamówić pierścień Padrone taniej. Wyceniono go na 199$ (finalnie będzie to 249$). Premiera dopiero w lipcu 2019. Firma chce zademonstrować ubieralną myszkę na styczniowych targach CES 2019 w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.