I znów (w bardzo krótkim odstępie czasu) marka Wyze pokazuje nowe moduły dla inteligentnego domu. Ekosystem budżetowych rozwiązań rozwija się bardzo szybko, co jest niewątpliwą korzyścią dla klientów, którzy koncentrują się na budowaniu swojego smart home w obrębie jednego producenta, no i za rozsądne pieniądze. Amerykańska firma przedstawiła nowości w ramach usługi Wyze Cam Plus oraz tanie włączniki Wyze Switch oraz adaptery do żarówek Wyze Lamp Socket. Szybkie zerknięcie w ich możliwości.

Wyze Light Switch smart włącznik światła

Wyze Switch, czyli ścienny włącznik

W obu przypadkach Ameryki nie odkryto. Żadne z nowych elementów Wyze nie jest nowatorskie, ale marka wcale nie aspiruje teraz do grona firm, które mają być jakoś szczególnie innowacyjne. Celem jest możliwie szeroka oferta przystępnych (wręcz budżetowych) rozwiązań dla smart home. Włącznik jest tu idealnym przykładem. Mieści się w zakresie propozycji, które tworzą główne składowe inteligentnej sieci dla domu.

Wyze Switch można nabyć w trójpakach za niecałe 33$. To po kilkadziesiąt złotych za moduł! Oczywiście włącznik działa zarówno w trybie smart, jak i zwykłym, czyli z opcją klasycznego sterowania światłem. Umożliwi to zachowanie wygody normalnej obsługi, ale dostarczy też nowoczesną obsługę przez harmonogramowanie i budowanie automatyki. Przyciskiem można też kontrolować inne smart urządzenia Wyze (także smart żarówki).

Akcje/sceny można programować i przypisywać do pojedynczego, podwójnego i potrójnego klika. Wcale nie muszą to być smart moduły od Wyze. Jest to współpraca z platformą IFTTT, więc tworzyć można bardzo szerokie zależności/triggery. Nie zabraknie też integracji z Asystentem Google i Alexą. Jest wszystko, co niezbędne dla fana smart home. Do tego design nie jest najgorszy. Bardzo prosty, ale pasujący do chyba każdego wnętrza.

Wyze Lamp Socket do zwykłych żarówek

Druga z nowych propozycji też dotyczy oświetlenia. Wyze Lamp Socket to adapter do gniazdka żarówki, umożliwiający zamianę zwykłej w tą obsługiwaną w sposób smart. To także nie jest żadna nowość na rynku, bo podobnych “przejściówek” jest sporo, ale ta jest od razu zintegrowana z ekosystemem Wyze i to nie tylko w ramach wspólnej sieci, ale też zasilania. Gniazdko może przekazać energię kamerkom Wyze Cam v3, a te z kolei będą “mózgiem” dla adaptera.

Wyze Lamp Socket
Wyze Lamp Socket dzielące się energią z kamerką Wyze Cam v3.

Utworzą razem tandem. Łatwiej będzie o instalację monitoringu, a i zwykłe oświetlenie zyska smart funkcje. Kamerki wystarczy zainstalować w pobliżu lamp. To sprytny pomysł Wyze, który można już uznać za pewną innowację. Kamerki skorzystają przy okazji z doświetlenia, a pewnie uda się też aktywować lampy po detekcji ruchu. Synergia w idealnym połączeniu.

Wyze Lamp Socket wyceniono na niecałe 10 dolarów. Wykorzystuje standard E26. Można je nawet pogrupować w pięć sztuk. Niestety produkt nie jest odporny na warunki atmosferyczne, więc stąd pewnie demonstracja w zewnętrznym kloszu. Nie wiem, czy to nie jakieś ryzyko przy podłączaniu, biorąc pod uwagę deszczowe dni. To niby port USB, ale… Ciężko powiedzieć. Nowości Wyze mają zadebiutować w grudniu. Aha, “białe” smart żarówki Wyze zyskał nową funkcję. Sun Match będzie zmieniać temperaturę światła zależnie od pory dnia (2700K – 6500K) co pozwoli symulować lepiej naturalne okresy.

źródło: wyze.com