Philips przedstawił nową rodzinkę LEDów nowej generacji, które odświeżają smart portfolio w przeróżnych kategoriach. Od węży, aż po żarówki w stylu retro. Platforma Hue od lat jest jednak rozwijana nie tylko o świecące moduły, ale i towarzyszące im tryby działania. Wykorzystują światło do dekorowania wnętrza, ale i celów multimedialnych. W tym ostatnim debiutuje głębsza integracja ze Spotify. Do świetlnych show w naszym M.

Philips Hue + Spotify

Philips Hue + Spotify = świetlne show

Nie będę pisał o nowych elementach inteligentnego oświetlenia. Jak mają pojawić się na blogu to wolę przedstawić je w ramach jakiegoś bezpośredniego testu. Skupię się na wspomnianej na wstępie funkcji synchronizacji oświetlenia z dźwiękiem. Nie jest to jakaś unikatowa opcja, bo chyba prawie każda smart żarówka oferuje dziś możliwość jakiegoś połączenia LEDów z rytmem muzyki.

Nie zawsze efekty są zadowalające, ale domowa impreza może na tym skorzystać. Philips Hue chce te możliwości bardziej rozwinąć przez głębszą integrację z serwisem muzycznym Spotify. Partnerstwo ma być konkretne. Ponoć pierwsze takie na rynku. Wniesie do mieszkania imersję znaną z koncertów? Może nie aż tak, ale prawie. System Hue otrzyma nowe algorytmy, które będą analizować metadane poszczególnych piosenek w czasie rzeczywistym (bez nasłuchu mikrofonem). Zobaczymy lepiej dopasowane błyski, zmiany jasności i kolorystyki w rytmów beatów.

Oczywiście efekty będą zintegrowane także z gatunkiem muzycznym. Tempo, rodzaj kawałka, czy nastrój – to wszystko z adekwatnym przekazem świetlnym dla praktycznie dowolnej piosenki ze Spotify. W zakładce Sync aplikacji Philips Hue App 4.0 będzie można część ustawień personalizować (intensywność lub paletę kolorów). Należy pamiętać, że choć update jest darmowy to do działania potrzebny jest mostek Hue Bridge oraz jakieś kolorowe moduły Hue. Tryb “koncertowy” zadziała po powiązaniu serwisów w aplikacji Hue. Im więcej LEDów w domu, tym efekty wyraźniejsze.

Aktualizacja powinna dotrzeć do użytkowników chyba w październiku (we wrześniu do testerów). Dajcie znać jak działa. U mnie Hue nie jest częścią smart home (ale z Ambilight w TV jestem zadowolony).

źródło: signify