Dwa lata temu Garmin wprowadził do sklepiku z aplikacjami na swoje zegarki apkę do śledzenia cyklów menstruacyjnych. Teraz idzie o krok dalej i proponuje kolejny programik dla pań w ramach Garmin Connect IQ. Ma pomóc monitorować ciążę poprzez wprowadzanie do profilu konkretnych danych. Kompatybilnych z tą usługą ma być dość sporo smart zegarków Garmina.

garmin pregnancy tracker

Zegarki Garmin do śledzenia ciąży

Aplikacja Pregnancy Tracking ma służyć nowym mamom za pewnego rodzaju przewodnik lub wsparcie, gdy bardzo często są oszołomione ogromem informacji, które trzeba poznać w trakcie ciąży. Z poziomu smartwatchów marki Garmin panie mają logować istotne informacje związane z kolejnymi trymestrami, m.in. poziom glukozy (jeśli prowadzą oczywiście takie odczyty), ruchy płodu, czy poziom nastroju.

Im więcej danych podamy, tym ciekawszy będzie dzienniczek z profilem mamy. Garmin chce, by przy okazji informacje o ciąży były korelowane z danymi z czujników aktywności. Wraz z przekazem health & fitness oprogramowanie będzie w stanie zalecać lub odradzać pewne zestawy ćwiczeń lub całe programy treningowe. Oczywiście do momentu, gdy jeszcze można je prowadzić (ewentualnie w jakim stopniu i co ograniczać).

garmin śledzenie ciąży

Apka Garmin dla oczekujących mam

Można w skrócie powiedzieć, że Pregnancy Tracking to taka zbiorcza aplikacja do łatwiejszego zarządzanie informacjami związanymi z ciążą oraz przydatne w danym miesiącu sugestie związane z odpowiednim zachowaniem, żywieniem itd. Możliwe, że prowadzenie takiej historii zapisu uspokoi kobiety lub w jakiś sposób pomoże w adekwatnym zachowaniu. Tak przynajmniej ja to odbieram z męskiego punktu widzenia. Są tu nawet przypomnienia o ćwiczeniu mięśni Kegla, która przydadzą się przy rodzeniu.

Być może logowanie danych dot. różnych symptomów w konkretnych porach dnia będzie też przydatne w oczach lekarza opiekującego się pacjentką. Zegarek ma ułatwiać wprowadzanie danych, ale można to też robić bezpośrednio na ekranie smartfona z systemem iOS lub Android. To tam wybrane raporty, wiadomości i grafy będą czytelniejsze. Feedback powinien być widoczny i na zegarku i na telefonie. Historię można śledzić tydzień po tygodniu. Uwzględniono tu też współpracę z niektórymi już od dawna działającymi funkcjami zegarków, np. Body Battery czy oceny jakości snu.

Garmin Pregnancy Tracking – kompatybilność

Garmin zaoferuje apkę do śledzenia ciąży w kilku seriach swoich smart zegarków. Większość obejmuje te nowsze generacje, ale zarówno od tańszych po droższe warianty. Uda się uruchomić programik przez instalację go z platformy Connect IQ dla Forerunnerów od 245 do 945, Fenixach, Venu i Venu Sq, ale również Vivoactive 3 i 4. Jest nawet widget dla Vivomove. W ramach aplikacji widzę też timer skurczów, za pomocą którego można oceniać czas ich trwania oraz częstotliwość, a to już dotyczy głównie ostatniej fazy, czyli porodu.

źródło: garmin.com