Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

OnePlus Band z AMOLED
Android

OnePlus Band z AMOLED 

OnePlus zapowiadał ofensywę wearables i na początku 2021 ją rozpoczyna. W swojej ofercie posiadał wyłącznie słuchawki TWS, które były jedynym przedstawicielem tejże grupy urządzeń. Teraz dołącza do nich smartband, a wkrótce dołączy też smartwatch pracujący na Wear OS. OnePlus Band to typowy tracker fitness dla aktywnych. Zadebiutował w Indiach.

OnePlus Band

OnePlus Band z AMOLED

Właściwie to OnePlus Band nie wyróżnia się niczym szczególnym. Producent po prostu nadrabia zaległości, by oferta jego urządzeń była adekwatna do naszych czasów. Dziś każdy większy gracz oferuje po kilka naręcznych urządzeń, więc jeśli w ofercie ich brakuje to marka traci w oczach klientów. Choćby to miał być prosty monitor aktywności, musi być! Cieszy fakt, że nowy Band zachowuje minimalny poziom przyzwoitości, jakiego oczekujemy od trackera fitness w 2021 roku.

OnePlus Band wyposażono w dotykowy ekranik AMOLED. Ma tylko 1.1 cala, ale to mieści się w dzisiejszych standardach. Pomieści odczyty z czujników oraz proste tarczki, dzięki którym za dnia gadżet będzie przypominał zegarek. Moduł z sensorami jest wyjmowany z silikonowego paska, jak w Mi Bandach (i wielu innych podobnych modelach). Design wygląda ciekawie. Dość trudno tu czymś zaskoczyć, więc producent postawił na dwukolorowe paski z charakterystycznym wyprofilowaniem na bokach.

OnePlus Band z pulsoksymetrem

Smartband jest przede wszystkim monitorem aktywności. W zestawie oczywiście aplikacja do gromadzenia odczytów. OnePlus Health app przekaże typowe dla takich trackerów pomiary i utworzy profil użytkownika, w którym można śledzić postępy i wyznaczać sobie cele. Czujniki są w stanie przeanalizować trzynaście trybów sportowych. Zaangażowano tu optyczny pulsometr, trzyosiowy akcelerometr i żyroskop, ale też pulsoksymetr. Dzisiejsze minimum.

Opaska ma tryby indoorowe i outdoorowe, a wodoszczelność z IP68 i 5ATM ma pozwolić też na analizy ruchu w wodzie (tu tylko zamknięte zbiorniki). Nie zabraknie też śledzenia snu. Czytnik pracy serca ma informować o spersonalizowanych strefach tętna. Po sparowaniu z iOS (tu trwają jeszcze prace nad apką) lub Androidem zobaczymy też na nadgarstku powiadomienia ze smartfona. Bluetooth 5.0 i bateryjka 100mAh mają zapewnić nawet 14 dni pracy na jednym ładowaniu. W przeliczeniu na dolary OnePlus Band powinien kosztować ok. 35$.

źródło: oneplus.in

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.