Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
OnePlus Gaming Triggers – nie tylko dla OnePlus 9
Android

OnePlus Gaming Triggers – nie tylko dla OnePlus 9 

W ostatnim TechMiksie zapowiedziałem, że przyjrzę się bliżej nowym smartfonowym spustom od OnePlusa. Są dość unikatowe, więc warte chociaż szybkiego przeglądu. Na razie z daleka, ale liczę, że kiedyś uda się sprawdzić w akcji. OnePlus Gaming Triggers mają poprawić jakość gry na telefonach chińskiej marki, ale nie tylko. Rozwiązanie przedstawiono przy okazji najnowszej serii OnePlus 9, ale konstrukcja jest uniwersalna, więc będzie pasować do bardzo wielu różnych smartfonów.

OnePlus Gaming Triggers

Jak działają OnePlus Gaming Triggers

Flagowe Androidy już od kilku lat mają wystarczającą moc, by pociągnąć cięższy gry. OnePlus 9 i 9 Pro wyposażono w najmocniejszego Snapdragona 888 od Qualcomm, więc faktycznie z telefonu można zrobić gamingowca. W mobilnym graniu największym problemem jest zwykle niezbyt wygodna rozgrywka przez dotykowy ekran. Sporo smartfonów przeznaczonych do grania ma opcjonalne przystawki w formie dodatkowych kontrolerów z przyciskami, ale zajmują trochę miejsca.

OnePlus Gaming Triggers są kompaktowe i to ich największa zaleta. Jasne, mogą się łatwiej zgubić, ale tak jest ze wszystkim co miniaturowe. Dużo ważniejsze, że podniesiemy jakość zabawy i to dość znacznie. Najbardziej zadowoleni będą tu fani strzelanek. Teraz królują różnego rodzaju battler royale (PUBG, Fortnite, CoD itd.) i większość z popularniejszych tytułów jest dostępna na iOS lub Androida. Wystarczy przypiąć moduły (lub jeden), by zyskać przyciski od góry i na tyle. Jak w klasycznym padzie. Telefon nie może mieć więcej niż 11.5 mm.

OnePlus Gaming Triggers przystawki kontroler przyciski do smartfona

OnePlus Gaming Triggers – co z softem?

Są pewne wytyczne, które OnePlus od razu precyzuje. Z uwagi na czułość ekranu trzeba pamiętać o możliwości przypadkowych dotknięć, które mogą wpływać na odbiór całej haptyki. Wygląda na to, że fizyczne połączenie z wyświetlaczem jest sprzężone z wirtualnymi przyciskami. Te muszą być jednak “wyrysowane” wirtualnie w konkretnym miejscu. Sama instalacja wymaga wyłączenia ekranu, by wszystko działało poprawnie. Nie wiem na razie nic o kompatybilności z wirtualnymi przyciskami.

Wszystko zależy od softu. Niektórzy producenci oferują programowanie i customizację przycisków pod gry, ale czy OnePlus otworzy się na taki system? IMO tak właśnie będzie. Kwestia odpowiedniego skalibrowania ustawień.

źródło: oneplus

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.