Alexa ma dziś mnóstwo skillów (choć wciąż brakuje jej niestety wsparcia języka polskiego). Amazon daje asystentce głosowej coraz więcej możliwości. Jednym z nowszych pomysłów jest projekt Alexa Care Hub. Ma pomóc zająć się bliskimi na odległość.

Alexa Care Hub

Alexa Care Hub

Wiadomo, że zdalnej opiece daleko od tej bezpośredniej. Nie zastąpi bliskości, ale może pomóc, gdy nie możemy przyjechać do samotnych członków rodziny lub przebywać z nimi cały dzień. Właśnie do tego ma służyć Alexa Care Hub przez smart urządzenia z serii Echo. To zmodyfikowane funkcje lub ich inny wykorzystanie, by dać przy okazji pokaz możliwości tego typu gadżetów.

Jak seniorzy skorzystają na współpracy z Alexą? Już nie mówię nawet o możliwości otwarcia buzi do wirtualnego pomocnika, który może odpowiadać na pytania lub nawet obsługiwać smart urządzenia (jeśli takowe zainstalowano w domu), ale o lepszy kontakt z rodziną przez usługi Amazona. Care Hub przyda się szczególnie w okresie pandemii, gdy należy ograniczyć częstotliwość wizytacji starszych członków rodziny. Przez powiązanie kont sprawdzimy czy seniorzy korzystali z Alexy w danych porach dnia, ich ogólną aktywność, a będzie też możliwość odebrania połączenia w momencie, gdy wywoływana jest asystentka.

Alexa Care Hub
Najlepiej w roli Alexa Care Hub sprawdzą się smart ekrany Echo (wybór jest szeroki).

Nadal dostępne będą też proste funkcje Drop (intercom) lub wspomnianego szybkiego video połączenia, by jak najszybciej skomunikować się z bliskimi. Nawet sama ocena interakcji z Alexą może nam sporo dać. Warto tu uzupełnić aplikacji Alexa odpowiednie numery do nagłych połączeń. Prawdopodobnie wszystko będzie z czasem rozwijane. Podobnie było z usługami Alexa Guard.

źródło: amazon.com