Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Bigme S3 – 7.8 cala z kolorowym E Ink Kaleido
Android

Bigme S3 – 7.8 cala z kolorowym E Ink Kaleido 

Zacząłem czytać kolejną książkę i nadal na 8-calowym tablecie. Już ponad rok szykuję się do zakupu czytnika książek. Nie tylko dla wygody, ale i oszczędzania oczu. Cały czas śledzę rynek, ale jakoś nie mogę się na nic zdecydować. Coraz częściej spoglądam w modele z kolorowym ekranem Kaleido. Raczej z czystej ciekawości. Przedstawiałem na blogu już kilka modeli z kolorowym e-tuszem (w tym kilka smartfonów!). Chińskie Bigme wprowadza już drugi wariant większego czytnika tego typu – S3.

Bigme S3 kolorowy E Ink Kaleido
foto: jd.com

Bigme S3 – pierwszy E Ink Kaleido z 7.8 cala

Oczywiście nazwę tego producenta słyszę pierwszy raz, ale zauważam, że to właśnie producenci z Państwa Środka chętniej sięgają po nowy panel E Ink Kaleido. Przyznaję się bez bicia, że nie miałem jeszcze styczności z tym typem wyświetlacza. Sam jestem bardzo ciekawy efektów 4096 kolorów, które jest w stanie zaprezentować. Bigme ma teraz dwie przekątne z Kaleido. Większa to 10.3 cala w B1 Pro. Mniejsza to 7.8 cala w S3. Obie są większe od większości konkurentów, którzy do tej pory stawiali na 6 cali. Pewnie nadal jest ich garstka, ale widać, że temat przyspiesza.

Jest zatem szansa, że technologia kolorowego e-papieru spowszechnieje. A jak zrobi się popularniejsza to być może kolejne generacje będą żywsze. Zastanawiam się teraz, czy nie wstrzymać się z zakupem czarno-białego, klasycznego czytnika i rozważyć kolorowy. Bazuję na elektronicznych książkach, ale uruchomienie PDFów z kolorem to szansa dla cyfrowych magazynów. O komiksach nie wspominając. Trochę stopuje mnie “ostrość” treści. O ile typowy czytnik ma ok. (lub minimum) 300 pikseli na cal (ppi) to już kolorowe treści Kaleido tylko 100 pikseli na cal. Wszystko przez specjalne filtry. Dlatego wolałbym najpierw zobaczyć to własnymi oczami. Nie gwarantuje, że to co widzicie na załączonych obrazkach odwzorowuje rzeczywistość.

Bigme S3 - pierwszy E Ink Kaleido

Bigme S3 – specyfikacje

Parametry Bigme S3 wyglądają dobrze. Najważniejsze, że sprzęt działa na Androidzie. Nie pierwszy e-papierowy tablet z tym systemem operacyjnym, ale w połączeniu z kolorem daje więcej. Nadal to przede wszystkim e-czytnik. Uruchomi formaty EPUB, Mobi i PDF. Uda mu się też z aplikacjami na Androida. Tutaj znajdziemy sporo ciekawych programów (ja mam ich kilka na swoim tablecie). Z ciekawszych funkcji w S3 jest opcja zapisu mowy na tekst, ale zapewne dla wybranych języków. Pomoże w tym podwójny mikrofonik. Pozostałe parametry wylistuję:

  • ekran 7.8 cala w rozdzielczości 1404 x 1872 (kolorowe E Ink Kaleido)
  • przednie podświetlenie z 36 poziomami jasności
  • ośmiordzeniowy procesor 1.8 GHz
  • 2GB RAM
  • 32GB pamięci na dane (apki, książki i dokumenty)
  • Android 8.1
  • bateria 2,000 mAh
  • port USB-C
  • cena: 3499 juanów (jakieś 540$)
  • chyba jest wsparcie rysika (sądząc po dodatkowych grafikach)

źródło

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.