Yale jest znane z zabezpieczeń, głównie tych domowych. Dzisiaj rano przedstawiłem ich kilka smart zamków, które firma zaprezentowało na targach CES 2020 w Las Vegas. Nie były to jedyne z nowości producenta. Na expo zaprezentowano też mini sejf, czy specjalną skrytkę dla kurierów, którzy w Stanach Zjednoczonych lubią zostawiać paczki przed wejściem do domu. Tutaj jednak o jeszcze innym modelu. Yale Smart Cabinet Lock to blokada szafki, czyli zabezpieczenie drzwiczek meblowych. W końcu i tam można coś schować przed innymi domownikami lub mieć pewność, że nikt nie będzie grzebał w naszych rzeczach.

Yale Smart Cabinet Lock

Yale Smart Cabinet Lock – zamek do szafki

Smart zamki do drzwi to w segmencie inteligentnych rozwiązań już dosyć popularne moduły. Przy pomocy smartfona, a konkretnie wirtualnych kluczy zbliżeniowych na Bluetooth, możemy otwierać wejście lub zamykać dostęp do wnętrza. Szybko i bez wyciągania prawdziwego kluczyka. Podobny mechanizm Yale wykorzysta do blokady drzwiczek od szafki. Yale Smart Cabinet Lock to niewielki element do instalacji wewnątrz szafki oraz od wewnętrznej strony drzwiczek. Mechanizm funkcjonuje podobnie do tego od drzwi wejściowych, czyli kluczem jest smartfon. Żeby dawał dostęp zdalny, tj. z dowolnego miejsca na świecie, gdzie jest dostęp do Internetu, potrzebuje jeszcze mostka Yale Connect Wi-Fi Bridge.

Yale przekonuje, że tego typu zabezpieczenie to idealna sprawa przy konieczności zamknięcia dostępu do leków, ważnych dokumentów, alkoholu, czy słodyczy. Bardzo często jest to ochrona przed dzieciakami. To, jak wykorzystamy smart zamek, zależy już jednak od nas samych. Nowy gadżet ma być jednym z kilku rozwiązań w ramach serii Yale Smart Storage, które producent pewnie będzie teraz regularnie rozwijał. Jeśli chodzi o cennik to wygląda on następująco: Yale Smart Cabinet Lock ma kosztować 79$, natomiast w zestawie z hubem Yale Connect Wi-Fi Bridge – 129$. Premierę zaplanowano na wiosnę 2020. Całość ma się automatycznie odblokowywać, gdy skończy się bateria. Dobrze zatem regularnie sprawdzać jej stan. Sądzę, że w apce znajdziemy też informacje o próbach otwarcia szafki.

źródło: Yale