Marka Diesel już od dość dawna nie gościła na moim blogu. Firma zaktualizowała właśnie swoją ofertę smart zegarków o kolejny wariant z systemem Wear OS. Tym razem już z parametrami pod najnowszą generację platformy Google. Diesel Griffed Gen 6 ma dysponować najnowszymi możliwościami nowego oprogramowania oraz charakterystyczną stylistykę, co łącznie ma wyróżnić wearable na tle konkurencji. Czy tak będzie? Wszystko zależy od Wear OS 3.

Diesel Griffed Gen 6 z Wear OS 3

Diesel Griffed Gen 6Diesel to kolejna firma, która czekała z wydaniem nowego smartwatcha na zmiany związane z Wear OS 3. W teorii, wciąż w to wierzę, optymalizacja softu miała wprowadzić do całej rodziny zegarków korzystających z usług Google długo oczekiwane ulepszenia. Jakie? Dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, płynniejsze działanie, łatwiejszą i szybszą obsługę funkcji i gotowość na kolejne udoskonalenia. Ma to być nowy etap dla tych zegarków, pozwalający na lepszą rywalizację z liderami segmentu.

W tej chwili za wcześnie oceniać, czy Google uda się zrealizować plany. Samsung oferuje nowe rozwiązania w Galaxy Watch 4 i 5 z własną nakładką systemową już jakiś czas. Jesień 2022 to start rozszerzania się oferty Wear OS 3 o kolejne marki, w tym właśnie Diesela. Najbliższe miesiące pokażą, jak modowe marki wykorzystają nowości softu i czy w ogóle nowe zmiany cokolwiek dały. Część z partnerów podchodzi do tematu integracji w głębszy sposób, m.in. rozwijając własne aplikacje oraz nakładki w Wear OS.  Diesel chyba poprzestało na dostarczeniu głównego trzonu platformy.

Diesel Griffed Gen 6 – specyfikacje

Oczywistym jest, że Diesel skupi uwagę na estetyce i wykończeniu. Wyceniany na 350$ Griffed Gen 6 ma przerośniętą kopertę ze stali nierdzewnej, sporo pasków i bransolet oraz zestaw własnych tarczek. Skusi fanów takiego designu, a przy okazji odświeży wnętrze. Upgrade będzie istotny. Wear OS 3 wymagał skorzystania z odpowiedniego układu, by zagwarantować zapowiadane przez Google optymalizacje.

Większość z poprawek przypomina inne modele smart zegarków Gen 6 od Fossil Group (większość dodałem w powiązaniach pod artykułem). Prawdopodobnie z Alexą na pokładzie (co z Asystentem Google?). Poniżej przygotowałem listę najważniejszych specyfikacji i możliwości Diesel Griffed Gen 6:

  • chip: Snapdragon Wear 4100+
  • personalizacja: koperta 45.5 mm (srebrno-czarna lub czerń w edycji gunmetal)
  • pamięć: 1 GB RAM i 8 GB na dane (aplikacje, muzykę itp.)
  • analizy: tętno, SpO2, strefy tętna, stres, sen, aktywność
  • łączność: Bluetooth 5 i Wi-Fi, GPS oraz NFC
  • wsparcie płatności zbliżeniowych Google Wallet (Google Portfel)
  • szybkie ładowanie: 80% już po pół godziny
  • szczelność zgodna z normą 3ATM

Na stronie brakuje informacji odnośnie głośniczka z mikrofonem, średnicy i technologii wykonania ekranu, czyli konkretnych danych. Stawiam jednak, że pokrywają się z innymi modelami od Fossil Group.

źródło: global.diesel.com