Realme w segmencie wearables jest stosunkowo świeże, ale przez ten niedługi czas zaoferowało już kilka smart zegarków i opasek. Idąc strategią stosowaną przy smartfonach, po kilku latach wkracza z mocniejszą jednostką naręcznego gadżetu. Realme Watch 3 ma być flagowym modelem o lepszych specyfikacjach.

Realme Watch 3 z zakrzywionym szkłem

Realme Watch 3Propozycji smartwatchy jest obecnie tak dużo, że modele muszą wykraczać poza pewne standardy. Niezależnie od ceny. Realme postawiło w tej kwestii na większy wyświetlacz i zakrzywienia, czyli rozwiązania stosowane w dziale premium. Ekran faktycznie jest spory, bo ma aż 1.8 cala (o 35% większy od poprzedniej generacji). Został pokryty szkłem z zaobleniami, więc będzie przyjemniejszy w odbiorze. Kształt koperty minimalistyczny. Na obrazkach razem wygląda to dość spójnie, ale nie powiedziałbym, że jakoś specjalnie stylowo. Na pewno jest ciekawiej niż w poprzednich generacjach.

Nie sprecyzowano jeszcze w jakiej technologii wykonano panel (zapewne IPS LCD). Ma szczytową jasność 500 nitów, co nie jest szczególnie efektowne, ale wciąż jest to propozycja przystępniejsza cenowo, więc trzeba brać to pod uwagę. Rozdzielczość jest tylko nieco słabsza od Watch 2 Pro. Ma 320 x 320 pikseli. Wielkość urządzenia jest podobna, a żeby zmieścić większy ekranik zmniejszono ramkę. Panel zajmuje teraz 67.5% frontu (w Watch 2 zajmował połowę).

Realme Watch 3 do połączeń telefonicznych

Wyróżnikiem zegarka od Realme ma być wbudowany głośniczek ze specjalnym wzmacniaczem, który poprawi jakość rozmów telefonicznych przez Bluetooth. Coraz więcej naręcznych modeli posiada wsparcie zestawu głośnomówiącego z mikrofonem, ale jeśli wierzyć chińskiej marce, ich rozwiązanie będzie na wyższym poziomie. Zastosowano tu algorytmy AI do usuwania szumów w tle. Lepiej korzystać z bezprzewodowych słuchawek, ale Watch 3 chce dać też jakość w trybie bezpośredniego parowania ze smartfonem.

26 lipca odbyła się pełna prezentacja produktu. Realme podało pełne specyfikacje Watch trzeciej generacji:

  • ekran: 1.8 cala (320 x 320), 500 nitów jasności
  • ponad 100 motywów/tarczek (z personalizacją)
  • monitorowanie ponad 110 aktywności (analizy VO2 Max i regeneracji)
  • czytnik tętna, pulsoksymetr (całodobowo)
  • analizowanie snu i stresu (HRV)
  • wbudowany głośniczek i mikrofony
  • łączność: Bluetooth 5.3
  • certyfikacja szczelności: IP68
  • bateria 340 mAh (7 dni pracy przy normalnym użytkowaniu)
  • cena Realme Watch 3: od 3500 rupii (lekko ponad 40€)

źródło