Pewnie będę nudny, ale się powtórzę. Segment tabletów wydaje się odradzać. Potwierdzają to kolejne premiery nowych urządzeń od producentów, którzy dość dawno (albo w ogóle) nie oferowali większego ekranu z Androidem. Na 6 października ustalono debiut tablety Nokii, a tymczasem na rynek wkracza propozycja Motoroli. Moto Tab G20 to ośmiocalowa jednostka z Helio P22T.

Moto Tab G20 – pierwszy po dekadzie

Motorola Moto Tab G20Premiera budżetowego tabletu Motoroli objęła na początek Indie, gdzie dość często swój początek mają tańsze gadżety. Moto Tab G20 to pierwszy model tabletu od chyba dziesięciu lat, gdy producent oferował XOOMa. Teraz trochę historii. Motorola była pierwszą marką, która zaproponowała tablet z Androidem 3.0 Honeycomb.

Ich nowa propozycja niczym nie zaimponuje, ale będzie przystępna cenowo, więc zainteresuje klientów z mniejszym budżetem na taki sprzęt. Parametry są bardzo podstawowe, ale i na takie jest zapotrzebowanie. Być może to początek wznowienia tej kategorii i za pewien czas zobaczymy mocniejsze warianty Tabów. Ostatnio producent zasypuje rynek smartfonami, więc nie jest wykluczone podobne podejście z tabletami. Lenovo (właściciel Motoroli) pokazał ostatnio całą rodzinę przeróżnych tabletów, więc nie dziwię się, że pojawił się tablet Moto.

Moto Tab G20 – specyfikacje

Specyfikacje Moto Tab G20 to segment entry-level. Nic specjalnego, ale dzięki temu cena jest bardzo niska. 10999 rupii to ok. 150 dolarów. Myślę, że to urządzenia głównie dla dzieciaków do “konsumpcji” multimediów. Jest zresztą promowany z Google Kids Space. Myślę, że największą zaletą urządzenia będzie czysty, a więc nieco lżejszy dla elektroniki system operacyjny. Bez zbędnych nakładek obciążających sprzęt. Przypomina trochę Lenovo Tab M8. Pojawi się w Europie? Nie wiadomo, ale jest szansa, że Motorola zacznie międzynarodową ekspansję innymi jednostkami. Za te pieniądze otrzymamy:

  • ekran: 8 cali IPS LCD (1280×800), 300 nitów jasności
  • panel z technologią TDDI (dla lepsze reakcji na dotyk)
  • chip: MediaTek Helio P22T
  • 3 GB RAM i 32 GB na dane (ze slotem na microSD do 2 TB)
  • aparaty: 5 mega na tyle z autofocusem, 2 mpx na froncie do połączeń video
  • bateria: 5100 mAh z ładowaniem 10W (przez USB-C)
  • audio: głośniczki z Dolby Atmos i port słuchawkowy 3.5 mm
  • łączność: WiFi 5, Bluetooth 5.0 (widać slot na SIM, ale nie ma tej opcji)
  • system: Android 11 (czysty, bez żadnego bloatwarem)

źródło: motorola