Dzisiaj swoją europejską premierę miał chyba najtańszy na tym kontynencie smartfon z 5G – Realme 7 5G. To młodszy brat dość świeżego duetu Realme 7 i 7 Pro. Za 229 euro (w przedsprzedaży) otrzymamy telefon z chipem Dimensity 800U, modemem z szybkim internetem 5G oraz ekranem z odświeżaniem 120Hz.

Realme 7 5G 120Hz

Realme 7 z modemem 5G

Wspomniane flagowce siódmej generacji zadebiutowały w październiku. Dość szybko dołącza do nich odmiana z 5G. I tu od razu dwie ważne informacje na temat modemu. Pierwsza z nich to technologia dual SIM, czyli 5G + 5G DSDS (Dual SIM Dual Standby). To zasługa Dimensity 800U. Układ pociągnie podwójną kartę SIM, więc będzie większa swoboda w korzystaniu z usług operatorów. Na razie szybki net jeszcze raczkuje, ale dobrze wiedzieć, że producenci telefonów nie boją się już wdrażać takich rozwiązań.

Druga (i nawet trzecia) rzecz warta odnotowania to kompatybilność z pasmami oraz tzw. kombinowanie sieci. W sumie jest wsparcie aż dwunastu pasm (n1, n3 itd.). Z kolei połączenie będzie płynnie przeskakiwało między 5G a podpiętym Wi-Fi. Zależnie od lepszego zasięgu.

Realme 7 5G ze 120 Hz

Realme 7 z 5G nie różni się oczywiście wizualnie od nieco starszych braci. Są jednak wartościowe zmiany. Odświeżanie ekranu jest wyższe niż w “siódemkach”. Od Pro aż dwa razy, natomiast od słabszego z pary o 30Hz. W sumie do dyspozycji jest 120Hz w panelu LCD o przekątnej 6.5 cala. Obok MediaTek Dimensity 800U jest 6 GB RAM (LPDDR4x) i 128 GB pamięci na dane. W ekranie po lewej stronie znalazła się kamerka 16 mega z efektami Bokeh, Super Nightscape, HDR oraz AI Beauty.

Z tyłu moduł fotograficzny objął cztery sensory. Główny otrzymał 48 mega, ultraszerokokątny 8 mpx, a dwa pozostałe mają po standardowe 2 megapiksele do makro i głębi (mono). Nie będę już przedstawiał szczegółowych danych dot. pozostałych specyfikacji. Podkreślę jeszcze tylko te najważniejsze, np. związane z akumulatorkiem. 5000 mAh to sporo, a jest jeszcze przewodowe ładowanie 30W. Dart Charge poładuje baterię w całości w 65 minut. Jest też wireless i zwrotne. Android 10 oczywiście z nakładką Realme UI.

źródło: realme.com