Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

W Paczkomatach InPost nadasz paczkę bez etykiety
Android

W Paczkomatach InPost nadasz paczkę bez etykiety 

Paczkomaty InPostu to dzisiaj chyba najatrakcyjniejsza forma odbierania przesyłek. Podchodzimy do skrytki o wygodnej porze i korzystamy z dość intuicyjnego panelu lub własnego smartfona, który zdalnie otwiera box. Ta usługa wzbogaciła ofertę kuriera, ale na szczęście na tym nie poprzestano. Apka InPost Mobile zyskała pod koniec zeszłego roku kolejny fajny ficzer – nadawanie paczek bez etykiet. Wystarczy praktycznie telefon. Spróbuję przedstawić jak ten system działa w krótkim poradniku.

InPost Mobile bez etykiet

W końcu InPost Mobile z nadawaniem bez etykiet

Korzystam z Paczkomatów dość intensywnie. Przy wielu zamówieniach bez wahania wybieram od razu tę metodę dostawy i z aplikacją na telefon jest po prostu wygodniej i szybciej. Szczególnie, gdy przy urządzeniu tworzy się kolejka (a powoli jest to normą, szczególnie w miejscach ruchliwych i po godzinach pracy). Mniej oczywiście paczek nadaję, ale jeśli mogę uniknąć wypełniania etykiety i całego tego procesu oklejania przy wysyłce, to nawet z czystej ciekawości sprawdzam nowe rozwiązanie w działaniu.

Zobacz też: podsumowanie tygodnia TechMix vol. 167

Jako bloger technologiczny jestem wręcz do tego zobowiązany (nawet sam dla siebie). Wyobrażam sobie od razu sklepy wysyłkowe lub mniejszych, ale regularnych sprzedawców, dla których apka InPost Mobile z najnowszą funkcją nadawania bez etykiet jest czymś, o co pewnie błagali kuriera. Z tego, co udało mi się znaleźć w sieci, Paczkomatów w Polsce jest już chyba ponad 9000, a i klientów z kwartału na kwartał więcej, a to wystarczający powód, by dodawać do aplikacji kolejne narzędzia. Nie tylko dla odbiorców, ale i nadawców.

Jak nadać paczkę bez etykiety w aplikacji InPost Mobile?

Kojarzycie, jak szybko paczki do Paczkomatów umieszczają kurierzy, którzy właśnie podjechali uzupełnić boxy? Oni mają specjalne systemy, które przyspieszają im pracę, bo bez tego zajmowaliby ciągle panel i przeszkadzali samym klientom. Aplikacja InPost Mobile skorzysta pewnie z podobnych technologii, ale do otwierania skrytek wykorzysta nasz smartfon i bezprzewodowe połączenie z automatem. Nie chcę wchodzi w szczegóły, bo nie to teraz jest tematem wpisu.

Zobacz też: jak chronić się przez cyberatakami (metoda na Paczkomaty)

Teraz skupię się na samym procesie nadawania paczki bez etykiety w Paczkomatach przez InPost Mobile. Generalnie mamy do czynienia, jak przekazują sami twórcy, z bezdotykowym, szybkim i wygodnym systemem działającym 24/7. Nie trzeba jechać do placówki, czy punktu nadań lub wołać kuriera. Wystarczy najbliższy nam Paczkomat. Sprawdzam osobiście, jak to działa. Instrukcja jest krótka i prosta. Widnieje nawet na kilku zrzutach ekranu dołączonych do opisu aplikacji w sklepikach App Store i Google Play, czyli dla platform iOS oraz Androida.

aplikacja InPost Mobile bez etykiet

Instrukcja nadawania paczki bez etykiety:

Wszystko, co istotne do nadania, widać bezpośrednio w prostym interfejsie. InPost obiecuje kilka kroków. Ma być w końcu szybko. Procesu pakowania paczki nie liczę. Będzie on o tyle przyjemniejszy, że bez obklejania etykietami, choć możemy to oczywiście nadal robić. Działania w aplikacji możemy wykonać w domu, przed pójściem do paczkomatu, ale i bezpośrednio przy nim całość nie zajmie dużo czasu.

Krok 1: Spakuj paczkę

Trzeba pamiętać o trzech rozmiarach skrytek, wiec przesyłki muszą spełniać wymogi gabarytowe:

  • gabaryt A (najmniejszy) to 8 x 38 x 64 cm
  • gabaryt B (średni) to 19 x 38 x 64 cm
  • gabaryt C (większy) to 41 x 38 x 64 cm

Krok 2: W apce wybierz symbol strzałki “Nadaj”

W aplikacji InPost Mobile są dwie opcje nadawania paczki (w tym drugim trzeba wypełnić dane, natomiast pierwszemu wskazać adres Paczkomatu):

  • z Paczkomatu do Paczkomatu
  • z Paczkomatu na adres (domowy lub firmowy)

Krok 3: Opłać BLIKiem

InPost postawił na szybkie płatności przez system BLIK. Lubię go, a tu pasuje idealnie. Cały proces jest dzięki temu jeszcze krótszy. Wśród kolejnych metod płatności obiecane są też: karta płatnicza, Google Pay, Apple Pay lub pay-by-link. Po zapłacie wygeneruje nam się kod nadania (9 cyfr) lub kod QR.

Krok 4: Nadaj paczkę w Paczkomacie

Ostatnim krokiem jest nadanie paczki w Paczkomacie. Możemy użyć tu wspomnianych wyżej kodów. Zeskanowanie QR jest oczywiście szybsze. Po nim otworzy nam się pasująca do gabarytów skrytka, gdzie umieszczamy przesyłkę. To tyle. Informacje o wszystkim znajdziemy w aplikacji. Tam też powinniśmy uzyskać wiadomości na temat ich odebrania we wskazanym miejscu.

Zobacz też: idą zmiany! Poznajcie smartniej.pl


Poradnik przygotowałem dla InPost

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.