Smartniej.pl w wersji 1.0

Już pewnie zauważyliście nowy layout mojego bloga (funkcjonuje od kilkunastu tygodni), a także jego nową nazwę. Szykują się u mnie większe zmiany, więc chciałem zacząć poprawiać wszystko w sposób kompleksowy i bardzie przemyślany. Strona główna przejdzie jeszcze kilka modyfikacji (wciąż poznaję potencjał wybranego motywu), by moje treści były udostępniane w wygodny, bardziej uporządkowany sposób.

Przed Wami smartniej.pl 1.0 (może nawet trochę beta, więc jeśli gdzieś zauważyliście błędy, które mi umknęły, byłbym wdzięczny za uwagi). Zależało mi na pozostawieniu kafelkowego stylu, będzie jednak przejrzyściej niż poprzednio i przede wszystkim zgodnie ze standardami projektowania stron internetowych. Z korzyścią dla wszystkich stron – mojego głównego medium, ale też czytelników/followersów.

Zmieni się wiele, choć w sposób ewolucyjny, minimalistycznie wpływający na ogólny odbiór tego co najważniejsze – treści! Blog prowadzę już od dawna, ale amatorsko. Nie zarabiałem na żadnych inwazyjnych reklamach (wyłącznie na współpracach i wysiłku pozablogowym). Na dłuższą metę było to jednak bardzo trudne do dalszej realizacji i mocno spowalniało postępy oraz rozwój samego bloga (serwisu/portalu – jak niektórzy to odbierają). W najbliższych miesiącach spodziewajcie się szeregu poprawek, ulepszeń, nowości i rozwinięć. Mile widziany feedback!

Co nowego na smartniej.pl?

 • zoptymalizowana skórka i przyjemniejszy w odbiorze wygląd
 • lepsze przystosowanie do mobilnych platform
 • nowa domena, stare podejście do aktualności contentu
 • współpraca z managerem i osobą lepiej obeznaną w kwestiach SEO, spraw technicznych i promocją
 • większa profesjonalizacja w rozwoju strony
 • większa promocja bloga i mojej osoby
 • rozwój kanałów społecznościowych (komunikacja z czytelnikami)
 • więcej testów, porównań i zestawień, ale i poradników
 • więcej analityki dot. treści (nie tylko rynku technologii)

Smartniej.pl to nadal blog

Mimo większych zmian pragnę pozostać jedynym autorem treści na moim blogu. Być wciąż niezależnym twórcą, który wyraża własne opinie i przedstawia produkty/rozwiązania/aplikacje oraz usługi w sposób obiektywny – jak przystało na blogera. Tak działałem do tej pory, działam obecnie i chcę działać dalej. Lekko serwisowy format niczego nie zmieni, a jeśli już to w dobrą stronę. Taką mam nadzieję.

Chcę dalej promować nowe technologie, oceniać ich przydatność, badać je osobiście, a potem przedstawiać wrażenia we własnych artykułach. Rzetelnie, przystępnie i z uwzględnianiem komentarzy odbiorców. Nadal z odpowiednimi proporcjami realizacji artykułów przygotowywanych dla klientów do tych dodawanych przeze mnie na co dzień (stanowią ułamek procenta względem całej bazy moich ponad 8200 postów!).

Skoro nadal blog to bądźcie pewni, że:

 • będę starał się nadal o bezpośredni kontakt z czytelnikami
 • będę tworzył treści (także zamawiane/sponsorowane) pod potrzeby czytelników
 • dbał o nieinwazyjność ewentualnych materiałów reklamowych (o ile w ogóle takowe będą)
 • pisał artykuły samodzielnie (nadal na blogu nie ma postów gościnnych!)
 • oznaczał wszystkie swoje współprace
 • rozwijał swoje flagowe serie (podsumowania TechMix, Mój Smart Dom i Najlepszy Crowdfunding) i myślał o kolejnych
 • komunikował się szerzej w socialach (wkrótce nowe kanały)

3. Michał Sitnik – autor bloga smartniej.pl

Michał SitnikKrótko o sobie. W sieci publikuję już od prawie dekady. Oczywiście wciąż o jednym – nowych technologiach. Głównie urządzeniach mobilnych, ubieralnych i komunikujących się ze sobą w ramach sieci Internetu Rzeczy.

Na smartniej.pl będę dalej skupiał się na tworzeniu treści: testów, recenzji, budowaniu porównań, poradników, zestawień i podsumowań. Dzięki nowym zmianom będę miał jednak na to więcej czasu (chyba, że blog rozrośnie się mocniej niż przewidywałem). Zadania związane ze sprawami technicznymi, promocyjnymi i managerskimi zajmie się mój nowy manager. Nie będę już „marnował” czasu na sprawy, którymi zajmie się specjalista.

Większość mojego czasu będę kierował w te obszary, w których czuję się zdecydowanie lepiej. Będzie też go zatem więcej na kanały społecznościowe, gdzie chciałbym się lepiej rozwinąć. Promować blog swoją twarzą, mniej anonimowo.

Z Jakubem mamy już za sobą pierwsze etapy współpracy i sporo pomysłów na dalszą część działań. Co dwie głowy, to nie jedna! Wkrótce zobaczycie rezultaty. Więcej o mnie.

Teraz poznajcie lepiej Jakuba:

4. Jakub Jacek – spec od całej reszty

jakubjacek.pro – zdjęcie portretowe
Więcej o Jakubie i jego reklamie online przeczytacie na jakubjacek.pro

Ważnym pomocnikiem przy projekcie smartniej.pl będzie Jakub Jacek, który… a zresztą, niech sam przekaże. Jakubie: floor is yours:

Cześć, nazywam się Jakub Jacek w związku z czym w internecie mówią na mnie człowiek bez nazwiska 😉

Jestem freelancerem zajmującym się marketingiem online (w szczególności reklamą na Facebooku) – dzięki doświadczeniu w pracy agencyjnej pomagam dziś zarówno przedsiębiorcom jak i twórcom.

U Michała możecie już zobaczyć pierwsze zmiany – nowy wygląd strony, rebranding (nowa nazwa, nowe logo), inwestycja w promocję w kanałach Social Media, w których dotychczas Michał, jako tabliczni.pl, nie był dostatecznie obecny.

Pełnię także rolę managera, odciążając Michała z wszelkich spraw technicznych oraz organizacyjnych. Jeśli znajdziesz na stronie brakujący element – piszesz do mnie; jeśli jesteś zainteresowany komercyjną współpracą ze smartniej.pl – piszesz do mnie.

To krok na przód w rozwoju każdego blogera, redaktora, czy influencera – ważne, żeby skupić się na treści i tworzeniu tego, co się kocha. W ten sposób dzielimy się naszymi mocnymi kompetencjami tak, aby każdy spełniał się w swojej roli i pracował najwydajniej 💪

5. Chcesz współpracować? 

W związku ze zmianami na blogu zmieni się też moja oferta współpracy (i będzie zmieniała wraz z wdrażanymi poprawkami). Opracowuje właśnie całościowy dokument PDF. W tej chwili prosiłbym o kierowanie wszelkich zapytań w ramach dawnych zasad. Powoli wdrażam też opracowywanie nowych schematów kampanii wraz z Jakubem, do którego również można kierować maile w sprawie negocjacji działań.

Nowy dokument dot. zasad współpracy na blogu smartniej.pl roześlę również mojej bazie kontaktowej (partnerom, klientom, agencjom, firmom, z którymi współpracowałem). Jeśli jednak już teraz pojawią się chęci zapoznania z wybranymi punktami nowej oferty to zapraszam do kontaktu:

kontakt [  ] smartniej.pl

Więcej o współpracy ze smartniej.pl (podstrona otrzyma niebawem konkretny przekaz)

6. Podziękowania

Na koniec chciałbym jeszcze podziękować osobom, które miały wpływ na realizację projektu smartniej.pl, a także regularnym czytelnikom, aktywnym Internautom i każdemu, kto zgłaszał mi błędy, sugerował poprawki i podpowiadał, gdzie można coś bardziej dopracować. Będę brał te wszystkie zgłoszenia i propozycje pod uwagę. Także w obrębie prowadzonych serii, testów, czy rozwoju w nowych kierunkach. Mam nadzieję, że już wkrótce (w startującym właśnie 2021 roku) będę mógł pochwalić się konkretnymi efektami, a wszystkie wpłyną też na odbiór bloga.